Návody

Ako sušiť paradajky?

Jednoduchý návod ako doma sušiť paradajky

Návod ako sušiť paradajkyChcete vedieť ako sušiť paradajky? Paradajky sa tradične sušili na slnku, avšak nie každý má čas alebo podmienky na to, aby ich vystavil vonkajšiemu počasiu. Nehovoriac o tom, že nie vždy budete mať priaznivé počasie. Riešením je jednoduché a rýchle sušenie paradajok v rúre. Postup ako si môžete sušiť paradajky u vás doma sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 

Ako sušiť paradajky v rúre

V prvom rade si nastavte rúru na najnižšiu možnú teplotu (maximum je 90 stupňov). Pri vyšších teplotách by sa vám totiž mohli paradajky skôr variť ako sušiť.

postup sušenia paradajokRozkrojte vaše paradajky na polovice a vyberte z nich jadierka. Každú polku jemne stlačte nad misou tak, aby ste z nej vytlačili prebytočnú šťavu a semienka.

Na vonkajšej strane spravte na každej paradajke malý zárez, urýchli vám to proces sušenia.

Pripravte si fóliu na pečenie, ktorú položíte na mriežku a začnite ukladať vaše paradajky. Ukladajte ich tak, aby medzi nimi bola dostatočná medzera a nedotýkali sa jedna druhej.

Následne posypte paradajky štipkou soli. Mriežku spolu s paradajkami vložte do rúry a nechajte ich schnúť pod stálou teplotou dovtedy, kým šupka nebude kožovitá (avšak nesmie byť príliš drsná ani vyschnutá). Paradajky kontrolujte zhruba každú hodinu. Sušenie paradajok môže trvať zhruba 6 až 12 hodín (v závislosti od veľkosti paradajok a typu rúry).

Po vysušení by mali byť paradajky pomerne flexibilné a mali by sa bez problémov prežúvať. Paradajky vyberte z rúry a nechajte ich vychladnúť.

Sušené paradajky sa výborne hodia do šalátov, cestovín alebo na pizzu.

Návod ako skladovať usušené paradajky

Prečítajte si aj návody ako si doma jednoducho usušiť:

Ako na uskladnenie sušených paradajok

Sušené paradajky uskladňujte v sklenených pohároch na suchom a tmavom mieste (aby nestratili na chuti).

V prípade, že by ste videli na pohároch vlhkosť, ktorú vylučujú paradajky, môžete ich vložiť naspäť do rúry na hodinu alebo dve, aby ste ich dosušili.

Dúfame, že sa vám tento článok ako správne a rýchlo sušiť paradajky poradil a prajeme vám dobrú chuť!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button