Návody

Ako sa zbaviť cucfleku?

Pre niekoho výsada - pre niekoho nepríjemnosť

Ako sa zbaviť cucflekuCucfleky – pre niekoho výsada, dôvod na chválenie sa, pre iných pomerne nepríjemná a trápna značka, vďaka ktorej budete počúvať nejakú dobu posmešky, naznačovania či doberania zo strany priateľov alebo blízkeho okolia. Pokiaľ ste mali s vaším partnerom skvelú noc, no zobudili ste sa s cucflekmi na tele, ktoré nechcete, aby každý videl, prečítajte si nasledujúci článok kde sa dozviete čo je to cucflek, ako sa tvorí a hlavne ako sa zbaviť cucfleku čo najrýchlejšie, prípadne ako ho zakryť.

Čo je to cucflek?

Cucflek môže byť definovaný ako malá či stredná modrina, ktorá vyzerá ako škvrna a ktorá je výsledkom poškodenia ciev (kapilár – malých krvných ciev) pod kožou dôsledkom satia či pohryznutia pokožky. Dôsledkom satia sa pod kožou uvoľní malé množstvo krvi, ktoré vyzerá navonok ako modrina.

Cucflek môže mať typické farby modriny ako je napríklad modro-fialová alebo červená farba, prípadne môže nabrať zelené a žlté odtiene.

Ako sa robí cucflek?

Cucflek sa najčastejšie vytvára počas intímnych chvíľ dvoch partnerov, počas bozkávania či predohry, kedy partner dôsledkom satia a vytvárania tlaku perami po dlhšiu dobu vytvorí na pokožke druhého partnera cucflek.

Na vytvorenie cucfleku môže zvyčajne postačiť 15 – 20 sekúnd intenzívneho satia – vďaka tomu sa cucfleky môžu vytvoriť veľmi ľahko.

Cucfleky sa tvoria najbežnejšie pri mladých ľuďoch vďaka vášnivému milovaniu ale pokojne je možné ich vytvoriť aj mimo akéhokoľvek sexuálneho aktu (môže ísť o úraz, nehodu prípadne si môžete spôsobiť cucflek aj nevedomky – záleží od situácie).

Najčastejšie je možné vidieť cucflek na krku, tvári, dekolte ale aj na iných nezvyčajnejších miestach na človeku.

Cucflek zvyčajne vymizne do cca 4 – 7 dní, avšak bežne môže ostať na človeku aj niekoľko týždňov.

ako na zakrytie cucfleku

Ako sa cucfleku zbaviť?

Hoci je cucflek pre niektorých ľudí výsada (hlavne pre mladých tínedžerov), nie každý je fanúšikom takýchto značiek lásky.

Cucflek bez akejkoľvek kúry môže ostať na človeku aj niekoľko týždňov.

Ako teda urýchliť liečiaci proces tak, aby cucflek čo najrýchlejšie vymizol? Práve z toho dôvodu si môžete prečítať nasledujúce tipy, ktoré vám pomôžu sa rýchlejšie zbaviť cucfleku.

Použite kocku ľadu

Jedným z najjednoduchších spôsobov ako sa zbaviť cucfleku je použitie ľadovej kocky, prípadne vreckovky s ľadovou vodou.

Vďaka intenzívnemu chladu na mieste s cucflekom dochádza k stiahnutiu ciev a tým aj a k rýchlejšiemu vymiznutiu cucfleku.

Jednoducho si priložte na miesto s modrinou/cucflekom kocku ľadu a nechajte ju pôsobiť približne 10 – 20 minút. Postup opakujte 2 – 3x denne a cucflek by mal zmiznúť do 2 – 3 dní.

ľad na cucflek

Pomôže aj čajová lyžička

Chladenie čajovou lyžičkou, podobne ako pri kocke ľadu, môže proces hojenia cucfleku urýchliť (i keď nie až tak efektívne).

Tento spôsob je účinný priamo po vytvorení cucfleku, kedy chlad môže veľmi urýchliť jeho vymiznutie. To znamená, že hneď ako si všimnete, že sa vám vytvoril cucflek, vezmite si čajovú lyžičku, odložte ju na 5 -10 minút do mrazničky a následne si ju takto vychladenú priložte na postihnuté miesto.

Postup zopakujte aj 2 – 3x, vďaka tomu môže cucflek vyblednúť, prípadne aj kompletne vymiznúť hneď pri vzniku.

Vyskúšajte výživové gély

Pokiaľ máte cucflek už dlhšiu dobu (t.j. pár dní), budete musieť siahnuť po účinnejších prostriedkoch. V tomto prípade môžete využiť rôzne liečivé gély, ktoré obsahujú vitamín K.

Vitamín K je dôležitou súčasťou v procese regenerácie pokožky, čiže vďaka nemu akcelerujete proces hojenia modrín, ciev a teda aj cucflekov.

Na trhu existuje nepreberné množstvo výživových a liečivých gélov na pokožku s vitamín K, stačí si prejsť on-line e-shopy, prípadne si odskočiť do lekárne.

Liečivé krémy na cucflek

Okrem gélov určite môžete vyskúšať aj rôzne formy regeneračných krémov, ktorých je rovnako veľmi veľké množstvo. Dôležité je, aby obsahovali výživové látky pre pokožku (ako je aj vitamín K).

Jedným z účinných krémov, ktoré vám pomôžu sa zbaviť cucfleku je arnikový krém. Tento krém má už potvrdené výsledky na liečbu modrín, podliatin, opuchov a rovnako si dokáže poradiť aj s cucflekom. Aplikáciou arnikového krému by ste mali odstrániť cucflek do niekoľkých hodín až dní.

Rovnako sa odporúča na cucflek použiť krém s obsahom Mäty priepornej, ktorá podobne ako arnika, dokáže veľmi účinne bojovať s cucflekom.

Potretie cucfleku fluórom

Fluór, ktorý sa nachádza v zubej paste môže byť prekvapivo dobrým doplnkom k vyššie spomínaným odstraňovačom cucfleku.

Hoci nemusí byť sám o sebe efektívny, neuškodí vám ak si jednoducho natriete miesto s cucflekom zubnou pastou s flórom 2x denne a necháte ju pôsobiť cca 20 – 30 minút.

Postup opakujte niekoľko dní, cucflek by mal postupne vymiznúť.

Masírovanie cucfleku

Masáž cucfleku je vhodná najmä pri jeho vzniku. Hneď ako cucflek zbadáte začnite si miesto s cucflekom pevne masírovať a stláčať tak, aby ste zabránili ďalšiemu uvoľňovaniu krvi pod kožou a zároveň krv viac rozptýlili.

Vďaka tomu by nemal byť cucflek až tak vidno. Hoci nejde o najúčinnejšiu metódu, určite vám neuškodí – skôr pomôže.

Masáži venujte cca 5 – 10 minút a výsledok skontrolujte. Masírujte si dané miesto aspoň 2 -3 krát denne.

Horúci obklad na cucflek

Pokiaľ by vám studená kúra či masáže nepomohli, je na čase vyskúšať presný opak – teplé/horúce obklady.

Na miesto s cucflekom si priložte kus vreckovky, látky alebo jednoducho použite vatový tampón, ktorý si predtým ponoríte do horúcej vody.

Dajte si pozor, aby vás látka s horúcou vodou príliš nepálila a prikladajte takýto horúci obklad na modrinu po dobu 5 – 10 minút. Postup opakujte niekoľko krát za sebou a aspoň 2 x denne.

Do pár dní by sa mali výsledky horúceho obkladu dostaviť.

Ako zakryť cucflek?

zbavenie sa cucflekuNiekedy nie je čas na to, aby ste s cucflekom bojovali a snažili sa ho odstrániť zdĺhavými postupmi.

Zbavovanie sa cucfleku síce môže trvať len pár hodín (prípadne dní), čo však robiť ak idete za chvíľu práve do školy, do práce, do divadla, na operu, na pohovor či za priateľmi a potrebujete cucflek schovať okamžite?

V takom prípade vyskúšajte jednu z nasledujúcich metód, ktoré vám pomôžu zakryť cucflek rýchlo a efektívne.

Zakrytie cucfleku korektorom

Korektor je jedna z metód, ktorá naozaj veľmi účinne dokáže prekryť akýkoľvek cucflek na vašom tele.

Pri výbere použite radšej korektor s telovou farbou tak, aby splýval s vašou pokožkou.

Výhodou tohto riešenia je, že sa zbavíte obáv z pohľadov ostatných ľudí a bez akýchkoľvek problémov môžete vychádzať so zakrytým cucflekom do spoločnosti. 

Hoci ide o len o dočasné riešenie, ktoré by ste nemali praktizovať dlhodobo, určite ho v prípade núdze oceníte.

Prekrytie cucfleku make-upom

Ako sa zbaviť cucflekuTak ako korektor môžete použiť na cucflek aj starý dobrý make-up, ktorý dokáže zakryť prakticky všetko.

Jedinou záludnou časťou pri make-upe je výber tých správnych odtieňov, nakoľko pri zlej aplikácií môžete prekryté miesto skôr zvýrazniť ako schovať.

Preto sa snažte vyberať vhodné farby na zakrytie cucfleku – najlepšie bude ak použijete odtieňe zelenej, hnedej a pod.

Hoci make-up využívajú hlavne ženy, určite to môže byť skvelá pomôcka aj pre mužov, ktorý potrebujú svoj cucflek skryť.

Náplasť na cucflek

Možno sa to môže zdať zvláštne ale niekedy je najlepšie riešenie právo to, ktoré je najjednoduchšie – v tomto prípade ide o zakrytie cucfleku obyčajnou náplasťou.

V takom prípade sa nemusíte s ničím babrať – jednoducho dané miesto prelepte. Dajte si však záležať na tom, aby ste si odstrihli z náplasti dostatočne veľký kus na prekrytie celého cucfleku.

Zmerajte si od oka akú veľkú náplasť potrebujete a použite adekvátnu dĺžku. Po prilepení si už len vymyslite dobrú výhovorku čo sa vám stalo – náplasť vám síce cucflek dobre zakryje ale rovnako môže vzbudzovať pozornosť.

náplasť na cucflek

Zubná pasta na cucflek

Poslednou možnosťou, ako sa môžete pokúsiť zakryť cucflek je zubná pasta.

Hoci už bola vyššie spomínaná ako prostriedok na odstránenie cucfleku, rovnako vám môže vďaka svojím bieliacim účinkom pomôcť cucflek zakryť.

Jednoducho si začnite pravidelne nanášať zubnú pastu na postihnuté miesto s cucflekom, nechajte ju pár minút pôsobiť a umyte si ju. Postup opakujte často, postupne vám začne dané miesto blednúť.

Nie vždy sú cucfleky vítané!

Hoci je cucflek pre niektorých ľudí znamením toho, že má partnera alebo partnerku, symbol označkovania si partnera či ako náznak aktívneho sexuálneho života, nemusí to byť vždy príjemná výsada.

Mnoho ľudí sa za cucfleky hanbí, prípadne sú spoločnosťou posudzovaní.

Preto ak sa vám takáto nešťastná vec prihodila, vyššie spomínané tipy a triky vám môžu pomôcť sa efektívne a rýchlo zbaviť akýchkoľvek cucflekov.

Aké máte skúsenosti s cucflekmi vy? Máte nejaké vlastné osvedčené metódy, pomocou ktorých cucfleky odstraňujete?

Napíšte nám o svojich skúsenostiach a názoroch v komentároch pod článkom!

Podobné články

3 Comments

    1. Všetko, čo sa tu píše sú hlúposti. Cucflek nie je poškodenie ciev, ale ich upchatie. Zoberte si metlu na šľahanie vajec, a 5-10 minút si masírujte cucflek. Týmto cievy uvoľníte a rýchlo sa ho zbavíte. Miesto po zmiznutí modriny môže zostať začervenané, ale koža sa rýchlo upokojí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button