Návody

Ako si vybrať pyžamo?

Vyberte si pyžamo, ktoré bude pohodlné a príjemné

Ako si vybrať pyžamoVýber pyžama si vyžaduje určitý čas, prostriedky ale aj znalosti vďaka ktorým sa človek dokáže flexibilne rozhodovať na modernom trhu s oblečením. Vybrať pyžamo neznamená len vojsť do obchodu, schmatnúť prvé pyžamo, ktoré sa vám páči a odísť. Takéto rozhodnutie by ste mohli veľmi rýchlo, resp. už počas prvej noci v ňom, oľutovať. Pohodlný spánok je jedným z najdôležitejších procesov pri človeku, ktorý potrebuje podať dennodenne výkon a s tým sa spája aj spánok v pyžame. V nasledujúcich riadkoch sme si preto pre vás pripravili pár orientačných tipov, na základe ktorých sa pre vás stane výber toho správneho pyžama podstatne jednoduchšou záležitosťou.

Výber pyžama a jeho komfort

Len veľmi ťažko dosiahnete pokojný a zdravý nočný spánok v pyžame, v ktorom sa budete neustále otáčať, krčiť, otláčať gombíkmi alebo naťahovať gumičky. Kvôli takýmto veciam by ste sa pri výbere toho správneho pyžama mali opýtať samej seba: potrebujete vrecká na pyžame? Chcete pyžamo s gombíkmi?

Chcete pyžamo s golierom, pyžamo s okrúhlym výstrihom, či by malo byť voľnejšie pri krku? Skontrolujte si, či gumičky v pyžame nie sú príliš tesné alebo či má šnúrky, ktorými sa viaže nohavicové pyžamo.

Pyžamo na noc je súčasťou vášho nočného rituálu a kvôli tomu by pohodlie a komfort mali byť pre vás v rámci výberu pyžama tou najvyššou prioritou.

Ako si vybrať pyžamo podľa tkaniny

vybrať pyžamoPyžamá môžu byť vyrobené z rôznych druhov materiálov, niektoré môžu byť zmiešané, iné môžu byť vyrobené čisto z jednej látky.

Vyberte si preto také pyžamo, ktorého materiál by vyhovoval vášmu životnému štýlu.

Bavlna je jedným z najbežnejšie dostupných materiálov na pyžame a je veľmi ľahká a priedušná. Pri nej majte na pamäti, že nie je dobrým izolantom, takže tak dobre nehreje počas chladnejších období.

Flanel je zas naopak veľmi obľúbenou látkou vďaka svojej hrejivosti avšak na rozdiel od bavlny sa neodporúča nosiť flanelové pyžamo počas teplejších období a cez leto. To zas neplatí pri hodvábe, ktorý je vyrobený z prírodného vlákna a dokáže vyrovnať teplotu aj pri chladnom či teplom počasí.

Vo všetkých prípadoch má výber pyžama na základe tkaniny jedno spoločné: záleží od obdobia a podmienok, v ktorých budete pyžamo nosiť. Je preto dôležité aby ste mimo pohodlia premýšľali aj nad tým, do akých podmienok chcete nosiť a využívať vaše pyžamo.

Vyberanie pyžama podľa veľkosti a typu postavy

Pri nákupe on-line si doprajte trochu času k tomu, aby ste si prezreli tabuľku veľkostí pre dané pyžamo a uistili sa, že ste si vybrali tú správnu veľkosť pyžama.

Ženy majú rozličné typy a veľkosti tiel a kvôli tomu by ste si mali vyberať pyžamo, ktoré vám padne ako uliate. Jabĺčkovité postavy si môžu vyberať pyžamo, ktoré je vysoké v páse a naopak hruškovité postavy by si mali vyberať opačné veľkosti.

Mimo pohodlia a materiálu je veľkosť pyžama vašou ďalšou top prioritou, pri ktorej by ste mali venovať zvýšenú pozornosť vaším rozmerom.

Štýl pri výbere pyžama

Kto povedal, že vaše pyžamo v ktorom budete spávať nemôže vyzerať štýlovo a cool? Nakoľko môžete na dnešnom trhu nájsť toľko rozličných potlačí a vzorov na pyžame, bola by škoda nevenovať pozornosť aj tomu, ako módne a vkusne môžete vyzerať vo vašom nočnom oblečení.

Mali by ste sa snažiť vyberať také pyžamko, ktoré vystihne vašu osobnosť a váš životný štýl. Či už by išlo o nóbl štýlové pyžamo, alebo o pyžamo s tradičnejším vzormi a strihom, musí sa páčiť hlavne vám a mali by ste sa snažiť vyberať také pyžamo, v ktorom by ste sa cítili a vyzerali taktiež skvelo.

Ako si vybrať pyžamo podľa trvácnosti

Investovať do pyžama, ktoré vám vydrží dlhšie ako len pár mesiacov sa určite vyplatí, to znamená: vyberať pyžamo, ktoré jednak vydrží jeho užívanie dlhšiu dobu a jednak nebude vyzerať po nejakej dobe zastaralo.

Ako zistíte, ktoré pyžamo vám vydrží dlho?

Najjednoduchšie, keď sa pozriete na švy, spracovanie a šitie pyžama voľným okom.

Vyhnite sa syntetickým materiálom a strojovej výrobe. Najkvalitnejšie pyžamo je také, ktoré bolo vyrábané ručne, nakoľko pri ručnej výrobe sa zvyčajne venuje zvýšená pozornosť kvalite na rozdiel od masovej, pásovej výrobe.

Každé pyžamo pri ručnej výrobe sa často kontroluje, či nemá nejaké chyby. Preto si určite dajte záležať na tom, že si prezriete, ako bolo vaše budúce pyžamo vyrobené a spracované.

Ako si vybrať pyžamo na základe využiteľnosti

Výber pyžama neznamená výber len jednej sady alebo jedného kusu. Nemusíte premýšľať nad pyžamom ako len nad individuálnym kusom oblečenia.

Pyžamo si môžete kúpiť aj s oddelenými časťami, pri ktorých si môžete nájsť oddelené vrchy a pyžamové nohavice, ktoré môžete navzájom prekombinovať alebo spojiť s inými kusmi oblečenia vo vašom šatníku.

vyberanie pyžama

Okrem toho, pyžamo neznamená len oblečenie na noc do postele. Môžete ho využiť aj ako doplnok k vášmu dennému outfitu, s ktorým chodíte von.

Hodvábne pyžamá ku príkladu, sú v súčasnosti trendom, pri ktorom sa dobre spájajú napríklad s bežnými džínsami alebo so sukňou. Vyberajte a premýšľajte preto nad pyžamom tak, aby ste jeho potenciál maximálne využili, či už by išlo o pyžamo na noc alebo aj do spoločnosti.

Starostlivosť o materiál a výber pyžama

Starostlivosti o pyžamo sa skrátka nevyhnete (ibaže by ste si plánovali kupovať pyžamo každý týždeň). Tak ako aj iné druhy oblečenia aj pyžamo si vyžaduje pravidelné pranie, čistenie či žehlenie.

V tomto ohľade si musíte dať záležať na materiáloch ale aj na spracovaní pyžama, nakoľko bežné textílie si budú žiadať klasické pratie v práčke. Avšak pri jemnejších materiáloch budete musieť čistiť pyžamo o niečo špeciálnejšími spôsobmi, inak by ste napr. hodvábne pyžamo mohli pri obyčajnom praní veľmi ľahko poničiť.

Na starostlivosť o pyžamo sa dá pozerať dvoma spôsobmi: buď si môžete vyberať také pyžamo, ktorého starostlivosť vás bude stáť minimálne úsilie (klasické materiály) ale zároveň si tak nebudete môcť vyberať pyžamá z luxusnejších materiálov (nakoľko práve tie si vyžadujú o trochu viac starostlivosti) alebo si budete vyberať pyžamo bez ohľadu na to, akú starostlivosť a čistenie si vyžaduje a tak budete otvorená rôznym možnostiam a typom pyžám, z ktorých si zaručene vyberiete.

Spánok a výber pyžama spolu súvisia

Správne pyžamo je luxus, ktorý by mala mať pri spánku každá žena. Venovanie pozornosti pri výbere pyžama by malo byť rovnako dôležité, ako výber akéhokoľvek iného oblečenia.

Látka, štýl, veľkosť, údržba či využitie, to všetko sú parametre, vďaka ktorým sa určite dopracujete k tomu správnemu pyžamku pre vás.

Za dobrý spánok sa preto rozhodne oplatí investovať čas aj peniaze do výberu kvalitného pyžama, vďaka ktorému sa môžete prebúdzať každé ráno svieža a plne nabitá energiou.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button