Návody

Aké existujú typy pyžám?

Pyžamo nie sú len tielka a nohavice - prečítajte si náš článok a zistite, aké existujú typy pyžam!

Aké existujú typy pyžámTypy pyžám je pomerne širokou témou, nakoľko sa dá na pyžamo pozerať z rôznych uhlov pohľadu. Štandardne sa považuje pyžamo za kus odevu, ktorý si oblečiete do postele pred spaním avšak v súčasnej dobe je pyžamo taktiež spoločenským módnym outfitom, ktorý môžete vidieť bežne na párty, večierku či dokonca v práci. V nasledujúcich riadkoch si prejdeme niektoré základné typy pyžám a ich druhy.

Aké typy pyžám existujú?

Klasické, resp. tradičné pyžamo sa skladá z dvoch častí – nohavíc a pyžamovej košele, ktoré sú zvyčajne vyrobené z veľmi jemnej látky ako je napr. bavlna, aby mohlo telo cez pyžamo dýchať.

Mnoho ľudí preferuje spať len v pyžamových nohaviciach a z toho dôvodu môžete klasické pyžamo vidieť v obchodoch na predaj ako oddelené kusy oblečenia.

typy pyžámV minulosti, resp. v histórií zvykli mať pyžamové nohavice na zadnej časti gombíky ako konvenčný spôsob chodenia na toaletu avšak v súčasnej dobe (možno aj našťastie) tento „trend“ pominul.

Jedine kde sa gombíky nachádzajú sú na pyžamovej košeli, ktorá sa zvyčajne zapína spredu na gombíky ako klasická košeľa. Pyžamová košeľa ako taká môže mať krátke alebo dlhé rukávy s alebo aj bez gombíkov na zápästiach.

Tričkové pyžamo

Pyžamové tričko, ako už samotný názov napovedá, je opakom klasického pyžama nakoľko namiesto košele ako vrchu sa oblieka tričkové pyžamo, ktoré nemá žiadne gombíky, popr. má gombíky len na hornej strane pyžama.

Tento typ pyžama prakticky takisto pozostáva z dvoch kusov, nohavíc a trička. Zvyčajne ide o mužské pyžamo avšak bežne je užívané aj ženami.

Pyžamové V-čkové tričko

Tento druh pyžama sa radí medzi najprovokatívnejšie pyžamo, aké sa dá vôbec nájsť. Hraničí pomaly s erotickým spodným prádlom, avšak pri správnej kombinácií nohavíc či minisukne sa perfektne hodí na prvé rande, pri ktorom z vás partner nespustí oči.

Pyžamo na denné nosenie

V súčasnej dobe sa pyžamo už nepovažuje len za odev na noc do postele ale stalo sa taktiež módnym trendom, ktorý je obľúbený medzi mnohými ľuďmi. Či už by išlo o oblečenie na nákupy, na párty či dokonca do práce, z pyžama sa môže stať prekvapivo skvelý outfit na von.

Pyžamo na denné nosenie môže byť vyrobené rovnako ako klasické pyžamo z bavlny či hodvábu a má prakticky rovnaké vlastnosti ako klasické nočné pyžamo.

pyžamá a ich typy

Štýlovo môže ísť o dlhý top, resp. pyžamovú košeľu v rôznych farbách, ktorú môžete zvyčajne nájsť s pásikavými vzormi, či krátke day-wear pyžamové tričká, ktoré sa v bielych farbách dajú perfektne spárovať s dlhou čiernou sukňou a napr. s príhodnými teniskami a kabelkou.

Pre odvážnejšie typy tu sú však aj dlhé denné pyžamové vrchy, ktoré sa ťahajú od pliec až po stehná a ku ktorým si stačí obliecť už len mini sukňu a sandále a ste pripravená na párty.

Pyžamo na denné nosenie sa však dá chápať aj ako kompletný outfit, resp. s oboma časťami, ktoré sa dajú obliecť a doplniť už len o drobnosti, popr. skombinovať s bundou či kabátom. Záleží len na tom, aký druh denného pyžama sa vám podarí nájsť a ako dobre si ho budete vedieť spárovať so zvyškom vášho šatníka.

Pyžamová róba

Róba vo forma pyžama dokáže pôsobiť naozaj luxusne a sexy. K nej už len stačí dodať nejaké pekné sandále a ste pripravená vyraziť na večierok.

Zvyčajne býva tento druh pyžama vyrobený z bavlny a považuje sa za nesmierne pohodlný kus spoločenského odevu.

Netreba snáď pripomínať, že s pyžamovou róbou sa môžete stať stredobodom pozornosti na každej párty.

Pyžamový set

Pyžamový outfit môže byť v kompletnej výbave, ktorý si jednoducho môžete obliecť a vybrať sa do spoločnosti.

Existuje nespočetné množstvo pyžamových setov, resp. outfitov, ktoré majú každý svojský štýl od formálnych pyžám, ktoré sa hodia skôr do práce až po letné provokatívne pyžamové sety, ktoré sú určené výlučne do uvoľnenej spoločnosti pri ktorej skrátka zažiarite.

Na výber môžete mať neuveriteľné množstvo vzorov, potlačí či rôzne variácie farieb. Najdôležitejšie je si správne vybrať a vedieť ku komu/čomu sa hodia.

Prečítajte si aj články:

Typy pyžám pre mužov

Mužské pyžamá sú skôr zamerané na tradičné nosenie do postele, resp. na spánok a nie príliš ako outfit do spoločnosti (i keď fantázií sa medze nekladú).

Zvyčajne bývajú mužské pyžamá zložené z dvoch kúskov a to nohavíc, popr. šortiek, ktoré sa hodia viac cez leto a topu, ktorý môžu mať formu trička s dlhým alebo krátkym rukávom, na gombíky, či dokonca klasickej pyžamovej košele.

Pyžamo pre mužov môže mať okrem formy taktiež niekoľko strihov. Zvyčajne môžete nájsť voľnejšie pyžamo vyrobené z bavlny či hodvábu, avšak je taktiež možné si nájsť priliehavejšie pyžamo, ktoré dokonale obtiahne mužské telo a v prípade zimného obdobia vie veľmi dobre zahriať.

Aký typ pyžama si teda vybrať?

Pyžamá sú v dnešnej dobe už viac ako len kus odevu na noc. Pyžamové košele, tričká, róby, outfity či dokonca pyžamové kombinézy, to všetko je v súčasnej dobe možné nájsť v e-shopoch, ale aj v kamenných obchodoch.

Je len na vás a na vašich preferenciách, aké typy pyžám máte najradšej. Okrem toho berte do úvahy, k čomu presne pyžamo potrebujete a ako ho využijete.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button