Návody

Aký materiál pyžama je najvhodnejší na spánok?

Vyberte si pyžamo z prírodného materiálu pre zdravý a pohodlný spánok!

Existuje nespočetné množstvo materiálov pre pyžamo, ktoré sa dajú na súčasnom trhu dostať. Bavlna, vlna, hodváb, flanel, stačí sa len rozhliadnuť a človek je hneď zavalený všetkými možnými materiálmi pre pyžamo. Ktorý materiál pyžama je teda najvhodnejší na spánok? Aké sú vôbec ich kladné a záporné vlastnosti? V tomto článku si prejdeme tie najklasickejšie materiály pre pyžamo, ktoré sa pre lepší spánok odporúčajú spolu s pár nezvyčajnejšími, popr. modernejšími materiálmi, ktoré sa v súčasnosti dostávajú do popredia.

Aký materiál pyžama je najvhodnejší na spánok

Bavlnené pyžamo na spánok

bavlnené pyžamo na spanieAzda najklasickejším a jedným z najrozšírenejších materiálov pre pyžamo na spanie je bavlna. Bavlnené pyžamo ako také má skvelé vlastnosti pre pohodlný a zdravý spánok nakoľko je veľmi ľahké, relatívne jemné ale hlavne bavlna dobre dýcha čím sa vyhnete pri vyšších teplotách zbytočnému potu, ktorý spánok zhoršuje.

Bavlnené pyžamo na spánok sa dá nosiť jednak ako oddelené časti ale aj ako celé pyžamo.

Hodvábne pyžamo na spanie

Jedným z luxusnejších materiálov, ktoré sa odporúčajú v rámci pyžama na spanie je samozrejme hodváb. Hodváb je úžasný prírodný materiál, resp. tkanina nakoľko, podobne ako bavlna, veľmi dobre dýcha, resp. sa v hodvábnom pyžame vaše telo až tak nepotí, a je ešte ľahšie ako bavlna.

Azda jedinou nevýhodou hodvábneho pyžama na spanie je jeho cena, ktorá sa dokáže vyšplhať na naozaj bolestivo veľké čísla. Či vám cena pyžama z hodvábu stojí za kvalitný a zdravý spánok je už na vás.

Umelý hodváb na pyžamo

Umelý hodváb ako materiál pre pyžamo do postele znie tak trochu ako nejaká nepríjemná syntetická látka, ktorá sa vyrábala v 70- rokoch. Opak je však pravdou.

Názov „umelý hodváb“ alebo aj „rayon“ dostal tento materiál preto, nakoľko sa vyrába z recyklovanej drevenej vlákniny. Vďaka tomu získal umelý hodváb vskutku zaujímavé vlastnosti a vie počas horúceho leta veľmi dobre chladiť.

Okrem toho je to skvelou alternatívou pre tých, ktorí nechcú zbytočne investovať priveľa peňazí do drahého pyžama a zároveň si chcú zlepšiť kvalitu spánku.

Ľanové pyžamo na lepšie zaspávanie

Ľan ako materiál pre pyžamo je extrémne ľahký a zároveň veľmi odolný kus látky, resp. tkaniny. Podobne ako hodváb je takisto pomerne drahý a je veľmi ťažké nájsť ľanové pyžamo v konkrétnej veľkosti.

Ak sa však rozhodnete pre pyžamo z ľanu ako materiálu pre lepší spánok, zaručene sa už po prvom nosení budete cítiť ako nejaký námorník na mori.

Supplex pyžamo na noc

Supplex zahŕňa všetky vlastnosti, ktoré ľudia milujú na bavlne vrátane „dýchateľnosti“ materiálu, ktoré posunie o 1 level vyššie tým, že si takéto pyžamo dokáže udržať tvar dlhšie a ľahšie v prípade potu schne.

Pyžamové nohavice vyrobené z materiálu supplex skvelo chladia a nedajú sa prepotiť, čo sa môže veľmi dobre odraziť na kvalite spánku počas noci.

Flanelové pyžamo pre lepší spánok

Pre chladnejšie obdobia, najmä počas decembra a januára sa zvykne nosiť o niečo teplejšie pyžamo a na základe toho sa zvyknú používať aj iné materiály. Jedným z nich je flanel, ktorý má vynikajúce hrejivé vlastnosti a dokáže človeka zahriať aj počas chladnejších období.

Flanelové pyžamo sa výborne hodí počas noci k spánku, nakoľko podobne ako bavlna dýcha a zároveň udrží človeka v teple. To zaručuje stabilnú teplotu ľudského tela v chladnej izbe a zároveň sa človek v ňom nezačne potiť.

Moderné modal pyžamo na noc

Modal ako materiál je v súčasnej dobe jedným z najmodernejších druhov materiálu, ktorý bol pre oblečenie vyvinutý. Dotykom môže pripomínať bavlnu, avšak nenechajte sa tým oklamať.

Modal v rámci materiálu pre pyžamo je oproti klasickým materiál podstatne hladší a pragmatickejší čo sa týka čistenia, prania a pod.

jemné pyžamo na spanie

Zároveň môže takéto pyžamo dosiahnuť lesk a jemnosť hodvábu čím je v podstate hybridom medzi bavlnou a hodvábom v pozitívnom slova zmysle, nakoľko disponuje dobrými vlastnosťami oboch materiálov.

Modal pyžamo však nie je jednoduché na trhu nájsť, ide o relatívnu novinku, avšak ak sa rozhodnete pre tento druh materiálu, zaručene v ňom budete spať kvalitne.

Spávanie v kašmírovom pyžame

Kašmír ako materiál pre pyžamo, je vysoko kvalitný druh tkaniny, ktorý sa vo svete textílie radí hneď vedľa hodvábu.

V podstate ide o ďalší druh luxusnej látky, z ktorej sa vyrábajú rôzne extravagantné kúsky odevu. V prípade pyžama na noc je určite skvelou voľbou, nakoľko ide o ďalší kus veľmi ľahkej a jemnej látky, ktorá zároveň dokáže absorbovať ľudský pot.

Okrem toho dokáže kašmírové pyžamo veľmi dobre zahriať. V rámci takejto kombinácie vlastností ide o jedného z najvhodnejších kandidátov pre pyžamo.

Azda jeho jedinou nevýhodou, podobne ako v prípade hodvábneho pyžama, je jeho cena, ktorá môže začať na stredných sumách a vyšplhať sa až na naozaj vysoké čísla.

Pár tipov k tomu aký materiál pyžama je najlepší

Jedným z hlavných faktorov, ktoré by ste pri výbere pyžama na spánok mali zobrať do úvahy sú vaše nohy.

Studené nohy idú ruka v ruke so zlým spánkom, v horšom prípade vám hrozí nachladnutie. Vplyv teploty vašich nôh má na starosti aj pyžamo, preto si vždy uvážte, aký materiál do akého obdobia budete potrebovať, popr. si oblečte ponožky, ak máte veľmi chladnú izbu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prečítajte si aj
Close
Back to top button