Návody

Aké pyžamo si zobrať do pôrodnice?

Pôrodnica nie je miesto na módne výstrelky - vyberte si pyžamo, ktoré bude pohodlné a praktické. Prečítajte si náš článok a zistite viac!

Netušíte či a aké pyžamo si zobrať do pôrodnice? Výber oblečenia, doplnkov a potrebných vecí je pre tehotné ženy často nočná mora, nakoľko sa môže stať, že si zabudnete niektoré podstatné veci, ktoré vám budú neskôr v pôrodnici chýbať. Okrem základných vecí od hygienických potrieb, cez oblečenie, doklady a pod. je dôležitý taktiež správny výber pyžama. V nasledujúcich riadkoch si preto prejdeme možnosti nočného oblečenia pre tehotné mamičky, ich výhody a nevýhody, typy a na záver pár rád, ktoré vám pomôžu sa lepšie zorientovať či a aké pyžamo by ste si mali do pôrodnice zobrať.

Aké pyžamo si zobrať do pôrodnice

Pyžamo vs. nočná košeľa do pôrodnice

Budúce mamičky často čelia problematike pyžama, resp. toho či a aké pyžamo si zobrať do pôrodnice.

V súčasnej dobe je trh našťastie presýtený rôznymi druhmi pyžám a nočných košieľ pre tehotné ženy, avšak je niekoľko dôvodov, ktoré by vás mohli presvedčiť na jednu alebo druhú stranu pred tým, ako pôjdete do pôrodnice.

Tehotenské pyžamo do pôrodnice

tehotenské pyžamo do pôrodnicePyžamo pre tehotné mamičky má výhody najmä pred pôrodom a po šťastlivom pôrode nakoľko ide o veľmi pohodlný kus oblečenia, vďaka ktorému budete mať naozaj kvalitný spánok.

Tehotenské pyžamo je špeciálne prispôsobené krivkám budúcich mamičiek a dokonale sa prispôsobí vášmu brušku. Navyše sa dá nosiť aj po pôrode ako praktické nočné pyžamo, ktoré má vrchnú časť pyžama prispôsobenú na dojčenie.

Pri výbere tehotenského pyžama si dajte záležať na kvalite, pohodlí a type rozopínania v prednej časti.

V praxi využijete tehotenské pyžamo v pôrodnici skôr pred, ako po pôrode. Ide o veľmi pohodlný kus nočného odevu, avšak po pôrode sa prvé dni nosenie pyžamka neodporúča.

Tehotenské pyžamo môžete nájsť v špeciálnom strihu pre dojčiace mamičky. Zvyčajne sa objavuje tento druh pyžamka s ¾ rukávmi spolu s otvormi na kojenie s alebo bez gombíka, ktoré sú skryté. Pyžamo môže byť vyrobené z materiálov ako sú bavlna, elastan, polyester alebo viskóza a vďaka svojím elastickým vlastnostiam nehrozí, aby tehotnú mamičku tlačilo.

Štandardne ide o dvojdielnu súpravu, teda aj s legínami, resp. pyžamovými nohavicami, ktoré s ich flexibilným pásom sa dokonale prispôsobia brušku.

V prípade vrchnej a spodnej časti môžete vidieť tehotenské pyžamo prakticky vo všetkých veľkostiach, teda od S/M/L/XL/XXL vrátane tehotenských legín.

Tehotenské pyžamové oblečenie do pôrodnice je zväčšia prispôsobené obvodu ženských pŕs počas tehotenstva, stačí si len nájsť správne rozmery.

Nočná košeľa do pôrodnice

Tehotenská nočná košieľka pre mamičky ma z pohľadu praktickosti omnoho väčšie využitie najmä po pôrode a po tzv. „nástrihu“, kedy je pre novú mamičku prakticky nemožné, nepohodlné a pomerne bolestivé nosiť akýkoľvek druh nohavíc, či spodného pyžama.

pyžamo pre tehotné mamičky do pôrodniceZ toho dôvodu odporúča mnoho mamičiek nosiť po pôrode nočnú košieľku pre mamičky nakoľko by klasické tehotenské pyžamo mohlo jednak prekážať v prípade, že porodíte cisárskym rezom, jednak čerstvé mamičky môžu krvácať vďaka čomu by ste si klasické pyžamo veľmi ľahko zašpinili a navyše si pôrode prechádzajú mamičky rôznymi prehliadkami, kedy je vyzliekanie pyžamových nohavíc celkom nepraktické a zdĺhavé.

Moderné nočné košele pre mamičky majú často vpredu tzv. chlopne, vďaka ktorým môžete dieťatko ľahšie nakŕmiť a dobre vám zakryjú zduté prsia. Pri výbere tehotenskej košele do pôrodnice si vyberajte košieľky, ktoré majú o niečo voľnejší strih, aby ste mali dostatok pohodlia pre vaše bruško.

Zvyčajne bývajú košele pre tehotné mamičky vybavené špeciálnym výstrihom, ktorý je veľmi praktický pre dojčenie bábätka a zároveň môžete s ním vyzerať dôstojne. Pri výbere materiálu pre nočné košele si dajte záležať na tom, aby bol veľmi jemný a dobre dýchal. Zvyčajne sa preferuje prírodný materiál pred umelým.

Oplatí sa vziať si tehotenské pyžamo do pôrodnice?

V skratke áno. Tehotenské pyžamá majú svoje výhody a určite ich oceníte pred tým, ako začnete rodiť, resp. počas doby v pôrodnici. Z toho dôvodu sa odporúča si zobrať do pôrodnice pyžamo ale aj nočnú košeľu, najlepšie viac kusov.

Na začiatku si môžete obliecť tehotenské pyžamo, po pôrode je možné, že budete musieť pár, resp. niekoľko dní nosiť nočnú košeľu z praktických aj zdravotných dôvodov, avšak s trochou šťastia si budete neskôr môcť bez problémov znovu obliecť klasické dvojdielne pyžamko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button