Návody

10 dôvodov prečo nepoužívať pyžamo a spať nahí

Nechajte pyžamo bokom a zažite výhody spánku bez oblečenia!

Prečo nepoužívať pyžamo a spať nahíVedeli ste, že ak nebudete používať pyžamo a rozhodnete sa spať nahí, môžete si tým výrazne zlepšiť kvalitu vášho života? Spávanie bez pyžama nie je ešte bežnou súčasťou životného štýlu v spoločnosti. Predsa len veľa ľudí bolo vychovávaných spávať v nejakom oblečení, resp. v pyžame. V tomto článku sa teda pozrieme na pár benefitov, ktoré by vás mohli zaujať a zvážiť spánok bez pyžama. Aké sú teda benefity nenosenia pyžama?

1. Rýchlejšie zaspávanie bez pyžama

Vaša telesná teplota je kľúčovým faktorom k tomu, ako rýchlo zaspíte. Je to v podstate súčasť vášho biologického rytmu, ktorý funguje ako „hodiny“ pre vaše telo a váš spánok.

Tým, že nebudete nosiť pyžamo, môže klesnúť vaša telesná teplota, čo v podstate napomáha k rýchlejšiemu zaspávaniu v izbe pri normálnej izbovej teplote.

2. Lepšia kvalita spánku

Nižšia telesná teplota nielenže urýchľuje proces zaspávania, ale taktiež zlepšuje samotnú kvalitu spánku. Ideálna teplota pre človeka, ktorý spí alebo zaspáva sa zvyčajne pohybuje niekde medzi 15 až 19°C.

Pokiaľ je v izbe príliš teplo alebo príliš chladno, vaše oči sa začnú rapídne rýchlo pohybovať, čo je súčasť jednej z fáz počas spánku, kedy sa vaše telo snaží obnoviť vaše telesné a mozgové funkcie.

Spánok bez pyžama je jeden zo spôsobov, ako sa vyhnite tomu, aby vám bolo pod prikrývkou príliš horúco.

3. Spánok bez pyžama zlepšuje čistotu pokožky

Nakoľko spávanie bez pyžama zlepšuje kvalitu spánku, zlepšuje sa zároveň aj kvalita a zdravie vaše kože.

Nedostatok kvalitného spánku môže totiž spôsobiť zlé uzdravovanie z malých kožných poranení. Z toho vyplýva, že čím kvalitnejší spánok, ktorý môžete dosiahnuť tým, že nebudete spávať v pyžame, tým môžete mať zdravšiu pokožku.

nepoužívajte pyžamo a spite nahí

4. Spávanie bez pyžama redukuje stres a pocit úzkosti

Ďalším z dôvodov, prečo sa oplatí nenosiť pyžamo do postele je ten, že môže zaspávanie bez pyžama redukovať celkovú úzkosť a stres u človeka.

Nie je tajomstvom, že zlý spánok zvyšuje úroveň stresu počas dňa. Je všeobecne známe, že zlý spánok sa často spája s depresiou a môže spôsobiť taktiež insomniu. Z toho vyplýva, že v prípade, že zaspávate nahí a bez pyžama, môžete si ušetriť tieto stresujúce starosti.

5. Spávanie na naho môže slúžiť ako prevencia voči obezite

Pokiaľ máte problémy so spánkom, môže to výrazne ovplyvniť váš život v mnohých smeroch. Existuje spojenie medzi zlým spánkom a naberaním na hmotnosti.

Pokiaľ by ste spali menej ako 5 hodín za noc, zvyšuje sa u vás riziko obezity a riziko priberania na hmotnosti.

Spávanie bez pyžama vám môže pomôcť ochladiť vaše telo počas spánku, čím sa zároveň podporujú schopnosti vášho tela, kedy ľudské telo pri nižšej teplote zvyšuje spaľovanie kalórií.

6. Spávanie bez pyžama zlepšuje zdravie intímnych partií

Spánok bez pyžama je skvelý spôsob, ako si zlepšiť vaginálne zdravie a vyhnúť sa tak rôznym druhom infekcie.

Priliehavé alebo prepotené pyžamo totiž zvyšuje riziko kvasinkovej infekcie nakoľko kvasinky sa môžu vyskytovať a rozmnožovať na vlhkých a teplých miestach.

Odhliadnuc od toho, čo zvyknete nosiť počas dňa, spávanie bez pyžama je skvelý spôsob, ako sa vyhnúť takýmto vaginálnym problémom a ostať zdraví.

7. Spánok bez pyžama zvyšuje mužskú plodnosť

Nie len ženy môžu zažiť benefity spánku v nahote. Existuje prepojenie medzi počtom spermií a typom oblečenia, ktoré muži nosia.

V prípade príliš úzkeho alebo priliehavého oblečenia sa môže pri mužoch znižovať počet spermií. Spávanie bez pyžama udržuje mužské pohlavné orgány v chlade a „voľnosti“, čo je prospešné z pohľadu schopnosti produkovať vysoký počet spermií.

8. Nenosenie pyžama zlepšuje rannú náladu

Nakoľko nenosenie pyžama môže zlepšiť kvalitu spánku, môže sa tak zároveň zlepšiť nálada človeka počas vstávania.

Spánok bez pyžama takpovediac zvyšuje pri ľuďoch pocit pohodlia po prijatí svojho vlastného nahého tela také aké je, čo je veľmi prospešné v procese spánku a to sa následne môže odraziť na pocitoch ráno, kedy človek vstáva (teda dobrou náladou).

9. Spánok bez pyžama zvyšuje sebavedomie

Ľudia, ktorí spávajú nahí, majú z psychologického hľadiska o niečo vyššie sebavedomie ako ľudia, ktorí spia oblečení.

Jedným z možných dôvodov prečo sa to deje, by mohol byť ten, že spávanie bez oblečenia je určitým spôsobom akceptovanie svojho tela také aké je bez toho, aby ho človek musel niečím zakrývať.

10. Spánok bez nosenia pyžama môže zlepšiť váš vzťah

Spávanie s partnerom nahí môže výrazne zlepšiť kvalitu vzájomného vzťahu. Telesný kontakt medzi dospelými ľuďmi stimuluje oxytocín, ktorý zohráva dôležitú rolu v budovaní väzieb medzi partnermi.

Z toho vyplýva, že spávanie bez pyžama je nie len o skvelom pocite ale je to taktiež veľmi prospešne pre oboch partnerov z pohľadu zdravia.

Spať v pyžame alebo bez neho?

Spánok bez pyžama nie len že zlepšuje u človeka kvalitu spánku, ale môže zohrávať kľúčovú rolu pre zdravie každého jedinca. Je to voľba, ktorú si však musí každý zvážiť sám, či je ochotný prestať nosiť pyžamo do postele.

V súčasnej dobe je pre veľa ľudí takpovediac nevyhnutné, aby mali na sebe oblečené niečo, keď sa chystajú do postele. Niekedy však treba odbúrať pocity neistoty a zraniteľnosti a vyskúšať spánok bez pyžama. Ktovie, možne sa vám to zapáči.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button