Ako sa obliecť

Ako sa obliecť na párty?

Párty je o zábave, ale aj o osobnom štýle - naučte sa, ako sa obliecť

Existuje veľké množstvo akcií, pri ktorých sa občas očakáva určitý štýl obliekania sa. Či už ide o párty vonku alebo vo vnútri, cez deň alebo večer, v reštaurácií, v klube alebo v inom podniku, môže sa stať, že sa budete musieť prispôsobiť štandardom spoločnosti, do ktorej pôjdete. Čo si teda môžete/nemôžete obliecť na párty? Aké sú pravidlá obliekania sa? Aké konkrétne kusy oblečenia si môžete so sebou zobrať? V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na jednotlivé typy párty a na samotné oblečenie bližšie.

Ako sa obliecť na párty

Čo si teda obliecť na párty?

Existujú rôzne druhy akcii, na ktoré sa chodia ľudia zabaviť. Od toho sa odráža aj celkový outfit, ktorý by mal korešpondovať s danou párty.

Hoci to nie je všade pravidlom, na niektoré párty existuje určitý dress code, ktorý by sa mal dodržovať.

Okrem toho treba zobrať do úvahy aj sortiment oblečenia, ktorý máte k dispozícií, ako aj iné okolnosti. Preto si najprv prejdeme pár všeobecných okruhov, ktoré vám dopomôžu sa lepšie zorientovať v tom, čo by ste si mali obliecť na párty.

Miesto a čas párty

ako sa obliecť na pártyV prvom rade si zistite, o aký druh párty to vlastne ide. Určite je jasné, že ak sa párty koná niekde vonku, počas dňa, nezoberiete si niečo extravagantné ale skôr nejaké pohodlné a elegantné oblečenie v ktorom sa budete cítiť dobre.

Ak sa však párty koná večer alebo cez noc v klube či v reštaurácii, tak je potrebné, aby ste vyzerali štýlovo, elegantne, skrátka skvelo.

Váš osobný štýl

Keď sa rozhodnete ísť (a teda sa aj adekvátne) obliecť na párty, premýšľajte nad odevom tak, aby ste zároveň vynikli, resp. vymykali sa štandardu ale zároveň nepôsobili až príliš rušivo. Tým pádom ak chcete vyzerať unikátne, vyskúšajte v rámci normy nejakú skvelú alternatívu, niečo, čo podčiarkne vašu osobnosť, ale zároveň sa hodí aj na tému, v ktorej sa bude párty niesť.

Rozpočet na oblečenie

Každý by si prial kupovať úžasný, nádherný, dokonalý outfit, ktorý sa perfektne hodí na danú párty. Ale nie každý si môže dovoliť chodievať na nákupy zakaždým, keď chce ísť následne na akciu.

Ak máte skrátený rozpočet, skúste si skombinovať oblečenie, ktoré už máte s určitými kusmi odevu, ktoré by ste si chceli kúpiť.

Popr. ak máte široký repertoár oblečenia vo svojom šatníku, nemusíte nad nákupmi rozmýšľať vôbec!

Šperky na párty

Šperky sú veľmi špecifickým objektom, ktoré, aj keď sú také malé, vedia veľmi ľahko ovplyvniť celkový vzhľad človeka. Ak sa teda chystáte na nejakú príjemnú a elegantnú párty v podniku, kde sa vyžaduje určitá dôstojnosť, vyberte si šperky, resp. diamanty/drahokamy, ktoré, ako napr. náhrdelník či náušnice, krásne vyniknú spolu s vašimi večernými šatami.

Ak však ide o nočnú párty plnú zábavy, tak si rozhodne vyberte zlato alebo striebro, či už v podobe retiazky, prsteňov a pod.

šperky na párty

Kabelky a topánky

Tradične zvykli ženy kombinovať štýl a farby svojich kabeliek spolu s topánkami tak, aby perfektne ladili. V dnešnej dobe to však už nie je tak úplne pravidlom.

Samozrejme ak sa má niesť párty v trochu tradičnejšom štýle, mali by ste sa snažiť toto pravidlo dodržať, avšak na bežnej párty sa to nevyžaduje čiže pokojne si vyberte akékoľvek kusy tak, aby ste v nich vynikli.

Doplnky na párty

Skúste spraviť na svojom vzhľade niečo unikátne, či už by šlo o odev, topánky, šperky, čokoľvek, čo by vás vystihlo a zároveň by ste boli originálom.

Pokojne to môže byť aj kvetina vo vlasoch, výrazný opasok, či zaujímavý klobúk, je to vaša voľba, váš štýl a vaše preferencie.

Vlasy a make-up na party

Vlasy sú pre ženy asi druhým najdôležitejším aspektom hneď po šatách na párty. Kto by nechcel mať perfektný účes v spoločnosti?

Pri otázke vlasov sa snažte to príliš nekomplikovať, nejdete predsa na oslavu, čiže pokojne stačí si vyžehliť vlasy a nechať ich rozpustené, alebo si ich dať do drdolu či dokonca experimentovať s vrkočom.

Pokiaľ vám to váš rozpočet dovoľuje, môžete navštíviť taktiež stylistku na vlasy, ktorá vám dopomôže s vaším účesom.

vlasy na párty

Okrem toho, taktiež môžete vyskúšať novú farbu, zmenu odtieňa vlasov a pod. medze sa v tomto ohľade nekladú!

Poslednou vecou, ktorú určite budete chcieť riešiť bude štýl vášho make-upu. Výhodou tohto aspektu je, že máte toľko možnosti, z ktorých si môžete vyberať. Avšak aj tu si dajte pozor na miesto a čas, kde sa bude párty konať.

Pri dennej párty vonku to s make-upom zbytočne nepreháňajte a naopak pri elegantných večerných párty sa môžete na svojom vzhľade vyblázniť.

Aké oblečenie si zobrať na párty?

Oblečenie na párty v podstate pozostáva len z niekoľkých častí: vrch, spodok, topánky, doplnky a pod.

Problém nastáva vtedy, keď nemáte potuchy, aký konkrétny kus odevu si chcete vôbec zobrať.

Aké oblečenie si teda obliecť na párty?

Šaty sú klasika

Šaty ako také sú absolútnym základom na akúkoľvek udalosť či akciu, s ktorým nič nemôžete pokaziť a môžu vám vyriešiť kopec starostí. Jednak podtrhnú vašu ženskosť, krásne ukážu vaše ženské krivky a skryjú akékoľvek nedostatky vašeho tela.

Navyše existuje nekonečné množstvo štýlov, v ktorých si môžete šaty vyberať, nehovoriac o materiáloch, z ktorých sú vyrobené. Jedinou podmienkou je to, aby ste premýšľali na akú akciu to vlastne idete, nakoľko niekedy sa nehodia príliš vyzývavé šaty a naopak občas môžete vyskúšať šaty s dekoltom či odhaleným chrbtom.

Elegantný overal

Výhodou overalu je ten, že je praktický, elegantný a spolu s perfektnou bundou či kabátom sa v ňom dokážete aj zahriať. Overal je v súčasnosti jeden z najpopulárnejších kusov odevov, ktoré sa na párty zvyčajne nosia.

Sukňa sú nutnosť

sukne na pártySukne, či už úzke, dlhé alebo niečo medzi tým, sú asi druhým najzákladnejším druhom oblečenia na párty. Ich výhodou okrem širokého sortimentu je samozrejme fakt, že sa dajú skombinovať prakticky s čímkoľvek a dokážu vyzerať ako elegantne, tak aj veľmi provokatívne. Navyše ak ich skombinujete so správnymi topánkami, stanete sa hviezdou večera!

Úzke sukne sa veľmi dobre kombinujú s vrchom len po prsia a bez ramienok. Skombinujte ich s nejakými lodičkami a môžete vyraziť na párty. Samozrejme berte do úvahy, že nie vždy sa takéto úzke sukne hodia. Ak sa však chcete ukázať, tak smelo do toho.

Dlhšie sukne sa hodia na trochu formálnejšie párty, kde si ich môžete skombinovať napríklad s blúzkou a nejakými peknými sandálikmi s opätkom. V takom prípade budete vyzerať nesmierne elegantne a bez konkurencie.

Nohavice sú trendy

Nohavice, či už s úzkym alebo širokým strihom by mali patriť k povinnej výbave každej ženy, ktorá sa chce obliecť na párty.

Určite stoja za vyskúšanie klasické široké nohavice v čiernej farbe, ktoré si spolu so sandálmi môžete skombinovať s nejakým prostým tmavým vrchom a ste pripravená sa ísť zabaviť na párty.

Ak by ste však chceli trošku zaexperimentovať, môžete si namiesto klasických nohavíc vyskúšať nohavice vyrobené z kože. Spolu s elegantnými sandálmi s vysokým opätkom a priliehavým korzetom budete hviezdou večera na ktorú sa zaručené bude pozerať každý muž v miestnosti. Ak by bolo však chladné počasie, zoberte si so sebou aj nejaký sexi dlhý kabát.

Doplnky k oblečeniu

Doplnky ako sú kabelka, topánky či šperky vedia pôsobiť luxusne ale aj naopak dokážu pokaziť celkový dojem z outfitu. Na väčšie osláv, večerných párty a pod. sa rozhodne neoplatí nosiť veľké kabelky, preto si radšej vyberte nejakú praktickú peknú listovú kabelku, do ktorej si dokážete zmestiť všetky svoje drobnosti.

Topánky ako také sú podmienené vášmu oblečeniu, ktoré si na párty vezmete. To znamená, že či už to budú sexi sandáliky, pekné lodičky či topánky s vysokým opätkom, uistite sa, že v nich budete ladiť spolu so zvyškom vášho oblečenia.

Dress code na párty

Ako už bolo spomínané vyššie, v určitých prípadoch sa môže niesť štýl oblečenia so štýlom párty, resp. v téme, v ktorej sa bude párty niesť.

Môže ísť o párty v téme 90-tých rokov, vianočnú párty či obyčajnú párty študentov. Avšak v určitých prípadoch je nutné sa týmto podmienkam prispôsobiť.

Dress code na diskotéku

Oblečenie na disco-párty nie je zas tak zložité alebo komplikované. Základom outfitu na disco sú určite moderné džínsy, či už v tmavších alebo svetlejších farbách (môžete použiť ako široké tak aj úzke strihy). Tie skombinujte spolu s peknou, elegantnou košeľou, ktorá sa dá skombinovať buď so sakom, s rozopnutou košeľou alebo s tričkom s V-čkovým výstrihom.

V prípade doplnkov nesmiete zabudnúť na príhodný náhrdelník a elegantné hodinky. Ako obuv sa hodia či už sandáliky alebo klasické tenisky.

oblečenie na disco party

Dress code na párty v 90-tých rokov

Ak sa pozriete bližšie na oblečenie, ktoré sa nosí na párty s témou 90te roky, tak si všimnete, že väčšina ľudí zvykne nosievať široké nohavice, s tričkami s rockovými kapelami, okrúhle okuliare, chockery a samozrejme crop-topy.

Niečo takéto sa môže od vás vyžadovať, ak by ste sa rozhodli obliecť na párty v tomto štýle. Výhodou týchto párty je, že sa pri nich môžete vyhrať a vyblázniť s oblečením, nakoľko môžete prakticky využiť čokoľvek, čo máte v šatníku.

Takže stačí zapojiť len trochu fantázie, obliecť sa a vyraziť si zatancovať na retro hudbu.

Dress code na vianočnú párty

Vianoce sa pomaly ale isto blížia a môže sa vám stať, že dostanete pozvánku na párty vo vianočnom štýle. V takom prípade musíte nasadiť ťažké kalibre a zobrať si na párty to najlepšie čo máte v šatníku, nakoľko takéto párty sú len raz do roka a sú tak trochu výnimočné svojím spôsobom.

Očividnou voľbou oblečenia by pre vás mali byť malé čierne alebo červené šaty, či dokonca šaty v modrej farbe. Popr. čokoľvek medzi tým.

V prípade doplnkov nezabudnite určite na príhodné šperky.

Dress code na maškarnú párty

V prvom rade je dôležité si uvedomiť na aký maškarný to vlastne idete, nakoľko je rozdiel medzi maškarným plesom, bálom a párty a štýle oblečenia, ktoré by ste si mali zobrať so sebou. Niekedy môže ísť o celkom vážnu a formálnu udalosť ale aj naopak to môže byť pomerne uvoľnený a nezáväzný večer.

Druhou najdôležitejšou vecou je samozrejme maska (vyberte si prvú, ktorá vám padne do oka, naozaj, uľahčíte si tým život). Keď budete mať masku, doplňte ju príhodným oblečením, môže ísť napríklad o šaty v tvare Áčka, alebo sukňu spolu s formálnym vrchom. Tie doplňte topánkami s podpätkami a môžete vyraziť.

Naopak ak ide však o určitú neformálnu udalosť, vyberte si niečo provokatívnejšie, pokojne môžete ukázať aj viac zo svojho tela.

Dress code na narodeninovú párty

Narodeninová párty je azda tá najjednoduchšia párty v zmysle toho, čo by ste si mali na ňu obliecť. Pokiaľ organizátor neurčí inak, oblečte si čokoľvek v čom máte chuť ísť do normálnej spoločnosti.

Obyčajné nohavice, tričko a tenisky (nezabudnite na darček pre oslávenca) a môžete vyraziť na párty. Len taká malá rada: snažte sa, aby ste nepútali viac pozornosti na seba, ako má daný oslávenec, je to predsa jeho/jej deň.

Dress code na koktailovú párty

Pokiaľ by ste sa mali držať pravidiel na oblečenie na koktailovú párty do písmena, tak ide skôr o formálnu udalosť. Preto to zbytočne s oblečením nepreháňajte a snažte sa vyzerať slušnejšie ale zároveň uvoľnene, to znamená buď klasické šaty so sandálikmi alebo čierne nohavice, blúzka/košieľka, topánky s podpätkami.

Ak si však váš šéf (pokiaľ ide o firemnú udalosť) nepraje, aby ste vyzerali na párty formálne, tak sa tak neobliekajte a zvoľte niečo neformálnejšie.

Dress code na párty pri bazéne

bazénová pártySú dva pohľady ako sa dá pozerať na oblečenie určené pre párty pri bazéne.

Ak sa neplánujete namočiť, tak by ste sa mali obliecť tak, aby ste vystihovali tému, v ktorej sa bude párty niesť. To môže znamenať čokoľvek, od šiat, cez slamený klobúk, vrch len po prsia bez ramienok a pod., voľba je na vás. Nezabudnite na otvorenejšiu obuv alebo sandáliky.

Ak si však chcete užiť aj v bazéne, oblečte si radšej na párty bikiny, popr. plavky. Do toho si dajte nejaké jednoduché, pekné tričko popr. to všetko môžete vymeniť za prosté šaty, ktoré si dáte rýchlo dolu keď pôjdete do bazéna.

Dress code na študentské párty

Študentské párty a akcie sú skôr o pití, tancovaní, zábavných aktivitách (a mnohých iných zaujímavých veciach), čiže neexistuje nejaké pravidlo, ako by ste sa mali obliecť na párty, ktorá je pre študentov.

Dôležité je, aby ste sa v oblečení cítili pohodlne a boli pomerne sexi ale nevyžaduje sa to. Študenti sú študenti a neočakáva sa od nich, že si môžu dovoliť nejaké drahé kusy oblečenia. V tomto prípade teda si vyberte čokoľvek, čo sa vám páči z vášho šatníka a môžete sa ísť zabaviť.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button