Ako sa obliecť

Ako sa obliecť na koncert?

Viete, ako sa obliecť na koncert tak, aby ste vyzerali a cítili sa skvele a zároveň pohodlne?

Ako sa obliecť na koncertMáte plány na večer ale zatiaľ neviete, čo by ste si mali obliecť na koncert? Koncerty ako také sú v podstate umelecko – spoločenskou udalosťou, kde si fanúšikovia jednotlivých žánrov prídu vypočuť svoje obľúbené kapely, resp. umelcov, zabaviť sa, stretnúť sa so svojimi priateľmi a užiť si príjemnú atmosféru koncertu. K tomu samozrejme patrí aj to, ako vyzeráte, resp. čo si na koncert oblečiete. V nasledujúcich riadkoch sme si pre vás pripravili pár orientačných tipov, čo by ste si mali, resp. nemali si obliecť na koncert a taktiež sa pozrieme na niekoľko žánrov a ich znakov, čo sa týka oblečenia.

Ako sa vhodne obliecť na koncert?

oblečenie na koncertHoci neexistuje nejaká etiketa koncertov v štýle „buď budeš mať oblečené toto a toto alebo na koncert radšej ani nechoď“, určite sa oplatí vedieť, aký štýl sa preferuje pri jednotlivých žánroch.

Tak ako je hudba rozdelená to mnohých štýlov, tak je podelené aj oblečenie, ktoré k týmto štýlom prislúcha.

Tu je pár orientačných tipov ako premýšľať nad tým, čo by ste si mali obliecť na koncert:

  • Samozrejmosťou je v prvom rade vaše pohodlie v outfite. V podstate by ste to nikdy nemali zbytočne preháňať s tým, ako budete vyzerať. Koniec koncov, chcete sa na koncerte zabaviť a určite si neprajete byť neustále v strehu, či vyzeráte dobre, popr. v tom horšom prípade trpieť v nepohodlne vysokých topánkach a v príliš úzkej sukni.
  • Pointou outfitu na koncert je hlavne to, aby ste zapadli. Premýšľajte, popr. si všimnite, aké oblečenie si zvyknú fanúšikovia konkrétneho štýlu obliekať, resp. čo je najbežnejšie a čo sa zvyčajne nenosí.

Ako sa obliecť na pop koncert?

popový koncert a oblečeniePopový koncert je vaša šanca, kde môžete zažiariť, vyzerať sexi a zábavne naraz. Koniec koncov, keby ste mali ísť povedzme na koncert Taylor Swift, nechceli by ste vyzerať rovnako skvelo ako Taylor Swift?

Premýšľajte nad outfitom v zmysle mini sukní, sexi šatôčok a grafických dresov. Snažte sa o udržanie výraznejších farieb, ktoré dodajú život vášmu vzhľadu a aby ste vyzerali mladistvo a sviežo.

Avšak zbytočne to nepreháňajte, aby ste nevyzerali príliš detsky a nedospelo, t.j. vyhnite sa extrémne výrazným bundám a privysokým opätkom.

Pri mužoch to platí prekvapivo opačne (takmer), hoci by ste si mohli obliecť na koncert aj farebnejšie oblečenie, určite vám viac pristane jednoduché tmavšie tričko a džínsy. Je dôležité aby vynikla mužská osobnosť, nie aby ste sa schovávali za váš outfit!

Pri výbere topánok je dôležité si vybrať také, pri ktorých vydržíte stáť na nohách dlhšiu dobu. Koniec koncov, idete na živý koncert!

Ako sa obliecť na country koncert?

ako sa obliecť na country koncertHoci sa to môže zdať zvláštne, zabudnite na to, že by ste si zobrali na koncert kovbojský klobúk. Je to hlúposť, v ktorej sa môžete cítiť trápne a navyše budete s ním zavadzať vo výhľade ostatným fanúšikom tohto žánru.

Naopak povinnosťou každého účastníka country konertu sú klasické džínsy. Tie proste musíte mať. Najlepšie bude, keď ich skombinujete s koženými topánkami v ktorých sa budete cítiť pohodlne. Na vrch môžete použiť napríklad priliehavé tričko s jasnejšími farbami.

Mužský outfit na country koncert je podobný ako dámsky, džínsy sú samozrejmosťou, ktorú môžete skombinovať napr. s kubánskymi topánkami. Do toho si skombinujte svetlejšiu košeľu a napríklad rifľovú bundu (skrátka klasika).

Ako sa obliecť na Indie koncert?

Indie koncert je skvelým miesto, kde si môžete odskúšať niečo nové, nezvyčajné a odvážne. Niečo, čo by ste si bežne na seba nezobrali.

Pri takýchto koncertoch si môžete obliecť akýkoľvek outfit bez toho, aby ste mali strach, že vás bude niekto posudzovať za to, ako vyzeráte.

oblečenie na indie hudbu

Pri Indie koncertoch platí pravidlo: Kto má najnudnejší outfit prehráva! Môžete vyskúšať napríklad krátke šortky spolu s priliehavým krátkym tričkom.

Do toho zakombinujte povedzme tenisky a na chrbát si vezmite mini ruksak. Pokiaľ ste fanúšikom vintage štýlu, Indie koncerty sú ideálnym miestom, kde si môžete zobrať rôzne vintage oblečenie.

Ako sa obliecť na rockový koncert?

Rockový koncert je veľmi priamočiarym miestom pre outfit. Ak nemáte vo svojom šatníku aspoň jednu koženú bundu, tak môžete ísť domov. Kožené bundy sú skrátka štandardom, bez ktorého sa na rockových koncertoch nezaobídete.

čo si obliecť na rockový koncert

Do toho si oblečte tmavšie džínsy, ktoré trochu priliehajú a nejaké štýlové, cool tričko v ktorom sa budete cítiť pohodlne. Snažte sa o to, aby ste vo svojom outfite vyjadrili svoju ženskosť.

Výsledkom by malo byť niečo medzi extrémom a pohodlím. Podmienkou na to, aby ste mohli ísť na rockový koncert sú rozpustené vlasy!!!

Muži to majú o niečo jednoduchšie: čierne nohavice, kožená bunda a nejaké cool čierne alebo biele tričko. Tmavá farba je proste na rockovom koncerte váš najlepší kamarát. Do toho si zakombinujte jednoduché tenisky a môžete sa zabaviť na koncerte.

Ako sa obliecť na rap koncert?

Na rapovom koncerte nie je nič horšie, ako vyzerať, že sa až príliš snažíte. Na takomto type koncertu je pointou to, aby ste vyzerali dobre s určitou dávkou zdravého prístupu k oblečeniu.

V rámci farieb oblečenia si môžete skombinovať čiernu s určitými vzormi bielej farby. Vezmite si napríklad čierne džínsy a na vrch si vezmite tričko s odhaleným pásom. Do toho zakombinujte väčšiu bundu alebo kabát tmavšej farby.

rapová hudba a oblečenie

Každý fanúšik rapu by mal mať aspoň niekoľko mikín s kapucňou, priveľké tričká a rozpustenejšie nohavice alebo tepláky.

Čo sa týka farieb, záleží od toho, ako ich skombinujete. Môžete ísť v klasickom čierno-bielom outfite ale nič nepokazíte, ak by ste sa odvážili použiť aj výraznejšie a svetlejšie farby. Záleží proste na tom, ako budú jednotlivé kusy spolu ladiť.

Ako sa obliecť na metalový koncert?

Fanúšikovia metalových koncertov dobre vedia, že nie je metalový koncert ako metalový koncert. Pri tomto najtvrdšom hudobnom štýle veľmi záleží, na aký konkrétny koncert to idete.

Plánujete ísť na old school metalový koncert či na niečo nové? Death metal či metalcore? Či klasický trash?

V každom prípade, ak s takýmito koncertmi nemáte skúsenosti ale potrebujete sa obliecť na koncert, tak sa riaďte pravidlom: čierna, čierna a ešte raz čierna. Nič nepokazíte, keď pôjdete jednoducho v čiernych nohaviciach alebo džínsoch a v jednoduchom čiernom tričku (popr. si môžete ako fanúšik určitej kapely obliecť ich tričko).

čo si obliecť na metal

Na tvrdších koncertoch sa často nosí pevná vysoká obuv (steely, kanady a pod.) ale ak do takýchto vecí ísť nechcete, pokojne si obujte aj ľahšiu, nenáročnejšiu obuv.

Ak by bola na koncerte zima, dajte si k tomuto jednoduchému outfitu koženú alebo klasickú čiernu bundu a môžete sa ísť zabaviť.

Čo si obliecť na hudobný festival?

Hudobné festivaly sú o niečo zložitejšie. Obliecť sa na koncert a obliecť sa na festival je celkom odlišná záležitosť.

V prvom rade by ste mali premýšľať o tom, na aký festival to vlastne idete a koľko bude trvať (idete na popový, multi-žanrový či na tvrdší festival? Na deň, dva či viac?). Pravidlom je, aby ste sa vo všetkých svojich outfitoch cítili pohodlne a zároveň vyzerali dobre (nakoľko tam budete podstatne dlhšie ako pri koncertoch).

Taktiež si treba v prípade viacdňového festivalu premyslieť to, kedy a čo si vezmete a či pôjde o niečo praktické (zbytočne to nepreháňajte so vzhľadom nakoľko na festivale nebudete celý deň len počúvať hudbu ale budete sa aj zabávať v spoločnosti, chodiť na atrakcie v rámci festivalu, popr. si medzi jednotlivými kapelami odskočíte preč).

Preto si premyslite na aký štýl to pôjdete (ako teda vyzerať), koľko na festivale plánujete byť (koľko oblečenia budete potrebovať) a či pôjde aj o praktický účel oblečenia.

Čo si obliecť na koncert v zime?

oblečenie na koncert počas zimyKoncerty nie sú len udalosťou, ktorá prebieha cez leto. Často si kapely organizujú svoje turné aj v rámci zimy, kedy platia trošku iné pravidlá pri obliekaní sa.

Logicky si počas zimy nebudete obliekať letné druhy oblečenia (teda, ak nemáte v pláne byť chorá ďalšie 2 týždne po koncerte).

Tenšie oblečenie si môžete obliecť iba vtedy, ak ide o klubový koncert a aj vtedy dosť záleží na tom, o aký klub, resp. aké podmienky v klube budú.

Niektoré podniky bývajú totiž polootvorené kluby, resp. kvôli vysokému počtu ľudí cirkuluje do klubu chladný vzduch zvonku a vtedy hrozí riziko prechladnutia zo „slabého“ oblečenia a státia na koncerte dlhšiu dobu. Paradoxne však môže nastať aj pravý opak a bude na koncerte v klube príliš teplo, až priam horúco, kedy sa budete vo vašom oblečení potiť.

Pri tvrdších žánroch sa dokonca ľudia zvyknú odviazať až príliš a teplota miestnosti môže naozaj prudko vzrásť. Preto by ste mali zvážiť kam, resp. do akého klubu to vlastne pôjdete a na aký štýl hudby chcete ísť. Podľa toho sa môžete obliecť na koncert. Určite nie je na škodu zvážiť aj možnosť si zobrať do svojho malého ruksaku oblečenie navyše. Jednoducho sa po koncerte prezlečiete do druhého outfitu, ktorý by zodpovedal podmienkami vonku (resp. vnútri).

Prečítajte si aj články ako sa obliecť:

Na záver pár tipov ako sa obliekať na koncerty

Pointou koncertov a festivalov je v prvom rade to, aby ste si užili koncerty, hudbu a spoločnosť ľudí, nie aby ste tam ohurovali každého a zažiarili. Aj keď samozrejme chcete vyzerať dobre na koncerte, uvedomte si, že ste tam šli, aby ste si vypočuli svojich obľúbených umelcov, zabavili sa s priateľmi a mali z týchto akcií pekné spomienky.

Preto sa zbytočne príliš netrápte nad tým, čo si obliecť na koncert. Snažte sa len o to, aby ste zapadli do spoločnosti a viac nad tým nepremýšľali.

Dúfame, že sa vám tento článok páčil a dopomohol vám sa primerane obliecť na koncert.

Podobné články

1 komentár

  1. už sa neviem dočkať kedy vyskušam nejaké nové outfity na koncerty . škoda len že sezona koncertov a letných festivalov bola zrušená :/ . Dúfam že čo najskôr budú povolené aspoň nejaké párty v kluboch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button