Návody

Ako nainštalovať Messenger?

Inštalácia Messengeru je rýchla a jednoduchá - prečítajte si, ako na to

Nainštalovanie MessengeraChcete vedieť, ako si nainštalovať Messenger? Facebook Messenger je samostatná aplikácia, ktorá vám umožní komunikovať a posielať správy všetkým vaším priateľom na Facebooku bez toho, aby ste museli otvárať celú aplikáciu Facebooku. V niektorých krajinách je dokonca možné používať Messenger bez toho, aby ste vlastnili účet na Facebooku. V tomto návode sa dozviete, ako rýchlo a efektívne nainštalovať Messenger na vaše zariadenie.

Postup ako nainštalovať Messenger

Táto aplikácia je bežne dostupná na všetkých iPhone a Android zariadeniach (vrátane Windows telefónoch).

Aplikáciu Messenger si môžete nainštalovať taktiež priamo na váš počítač. Mimo chatovania s priateľmi vám Messenger umožní využívať voľné volania cez internet a video hovory, posielať alebo dostávať peniaze a komunikovať s chat-botmi.

Inštalácia Messenger aplikácie na iOS zaradenie

 1. iPhone inštalácia MessengerOtvorte si na vašom iOS zariadení aplikáciu App Store a kliknite na položku „Vyhľadať“ dole na obrazovke. To vám otvorí vyhľadávacie pole.
 2. Do vyhľadávacieho poľa napíše „Messenger“, čo vám zobrazí aplikácie, ktoré sa s názvom zhodujú.
 3. Kliknite na položku „Získať“ hneď vedľa aplikácie „Messenger“. Uistite sa, že ide o správnu aplikáciu a to tak, že si pozriete, či bola vytvorená spoločnosťou „Facebook, Inc.“.
 4. Kliknite na položku „Inštalovať“, vďaka čomu sa začne aplikácia okamžite sťahovať do vášho zariadenia a následne sa začne inštalovať.
 5. Po stiahnutí a nainštalovaní spusťte aplikáciu „Facebook Messenger“. Otvorí sa vám okno, kde sa môžete prihlásiť, popr. zaregistrovať.
 6. Po prihlásení sa môžete rozhodnúť, či chcete aplikácii povoliť zobrazovanie notifikácii. Zároveň sa vás Messenger opýta, či chcete použiť svoje telefónne číslo pre vaše ľahšie vyhľadanie.
 7. Taktiež sa môžete rozhodnúť, či si chcete do aplikácie importovať svoje telefónne kontakty. V takom prípade Messenger oskenuje vaše kontakty v telefóne a nájde tie telefónne čísla, ktoré sú taktiež registrované v Messengeri.
 8. Začnite používať Messenger. Po prihlásení sa vám zobrazia všetky vaše správy na Facebooku. Môžete si písať s priateľmi, posielať audio alebo video nahrávky a pod.

Prečítajte si aj:

Ako nainštalovať Messenger na Android zariadeniach

 1. Ako nainštalovať Messenger na AndroidOtvorte si na zariadení Google Play Store a zadajte do vyhľadávača „Messenger“. Po zadaní sa vám vo výsledkoch hľadania zobrazia všetky aplikácie, ktoré sa zhodujú so zadaným názvom.
 2. Vyberte aplikáciu „Messenger“ z výsledkoch hľadania. Rovnako sa uistite, či ide o správnu aplikáciu tým, že si pozriete, či bola vytvorená spoločnosťou „Facebook, Inc.“.
 3. Kliknite na položku „Inštalovať“. Zariadenie sa vás môžete predtým opýtať, či dovolíte aplikácií, aby sa stiahla a nainštalovala do vášho zariadenia. V takom prípade kliknite na „Povoliť“.
 4. Počkajte kým sa vám aplikácia stiahne a nainštaluje. Môže to trvať pár sekúnd alebo pár minút, záleží od rýchlosti vášho internetového pripojenia.
 5. Spustite Aplikáciu Messenger. Nainštalovanú aplikáciu môžete nájsť na vašej domovskej obrazovke zariadenia alebo ju môžete otvoriť priamo v Google Play Store položkou „Otvoriť“.
 6. Prihláste sa do aplikácie (popr. ak nemáte ešte účet, môžete sa zaregistrovať). V niektorých krajinách už nepotrebujete kompletnú registráciu na Facebooku pre prihlásenie do aplikácie, vďaka čomu si môžete vytvoriť účet na Messengeri bez toho, aby ste si zároveň vytvárali účet na Facebooku.
 7. Tak ako aj pri iOS zariadeniach vás aplikácia požiada o pridanie vášho telefónneho čísla pre rýchlejšie vyhľadávanie a pridanie vašich telefónnych kontaktov do Messengeri. V oboch prípadoch máte možnosť túto požiadavku schváliť alebo odmietnuť. Po vyplnení všetkých potrebných údajov môžete začať používať aplikáciu.

Ďalší odporúčaný článok: Ako nainštalovať Facebook?

Inštalácia Messenger aplikácie na Windows 10

Návod ako pridať messenger na PC

 1. Dostaňte sa na vašom počítači do aplikácie „Windows Store“ a zadajte do vyhľadávania „Messenger“. Vo výsledkoch sa vám zobrazí žiadaná aplikácia, tú otvorte (zároveň sa uistite, či bola vytvorená spoločnosťou „Facebook, Inc.“) a kliknite na položku „Získať.
 2. Po stiahnutí aplikácie do vášho počítača sa začne aplikácia inštalovať. Po nainštalovaní a spustení aplikácie vyplňte potrebné prihlasovacie údaje a môžete aplikáciu začať používať na vašom počítači.
 3. Aplikácia sa dá prakticky používať rovnako ako na mobilných zariadeniach, môžete posielať správy, robiť zvukové/video záznamy, telefónne hovory cez internet či robiť video hovory.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button