Ako vyčistiť

Ako vyčistiť autosedačku?

Pravidelná údržba autosedačky zabezpečí jej dlhšiu životnosť

V tomto článku si ukážeme, ako vyčistiť autosedačku. Či už ide o látkovú alebo koženú autosedačku, ukážeme vám pár otestovaných návodov. Popísané budú hlavne spôsoby čistenia autosedačky, na ktoré potrebujete len veci, ktoré nájdete v každej bežnej domácnosti, ale aj profesionálne riešenia zaručujúce úspešné vyčistenie sedačky bez poškodenia.

Ako vyčistiť autosedačku

Ako vyčistiť látkové autosedačky

Prvým krokom ako vyčistiť autosedačky z látky je vysávanie. Dôkladne povysávajte celé sedačky trubicou, alebo špeciálnym nadstavcom na vysávanie sedačiek. Nezabudnite tiež zmeniť polohu sedačiek aby ste tak odkryli miesta v pohyblivých kĺboch, kam by ste sa inak len ťažko dostali.

Najviac efektívny a najbezpečnejší prostriedok na vyčistenie je profesionálny čistič, originálne vyrobený na autosedačky.

Ak ale nechcete zbytočne investovať, pokojne si vystačíte aj s prostriedkami ktoré nájdete bežne v domácnosti.

Použitie sódy bikarbóny na čistenie sedačky

V malom pohári (2dcl) zmiešajte sódu bikarbónu s teplou vodou v pomere jedna (sóda) ku trom (voda). Na špinavé miesto na sedačke naneste túto zmes kefkou, ideálne starou zubnou kefkou ktoré už nebudete používať na čistenie zubov. Poriadne toto miesto kefkou a zmesou vyčistite.

V prípade, že sa bude škvrna ťažko zmývať, nechajte zmes vody a sódy bikarbóny pôsobiť aspoň 30 minút, a potom škvrnu poriadne vyčistite.

Ocot a prípravok na riad

Ďalším spôsobom ako vyčistiť autosedačku je použitie zmesi octu, vody a prípravku na riad. Dajte na spodok pohára trochu octu, pridajte do neho pár kvapiek prípravku na riad a zalejte to teplou vodou.

Zmes rozmiešajte, naneste ju na špinavé miesto a začnite čistiť kefkou. Znova ako v predošlom prípade, môžete zmes nechať chvíľku pôsobiť. Po vyčistení špinavé miesto opláchnite čistou vodou a nechajte vysušiť.

Ako vyčistiť autosedačku pomocou pracieho prášku

Posledným domácim spôsobom na vyčistenie autosedačky je použitie pracieho prášku. Rozmiešajte trochu pracieho prášku v teplej vode a zmes naneste na zašpinené miesto. Nechajte to chvíľku pôsobiť a potom kefkou miesto vyčistite.

Na záver toto miesto treba opláchnuť čistou vodou, aby sme sa zbavili pracieho prášku, a potom to celé vysušiť.

Ako vyčistiť kožené autosedačky

Znova je prvým krokom čistenia kompletné povysávanie autosedačiek. Pri kožených sedačkách si treba dať pozor na diery, pretože nechceme aby sa čistiace prostriedky dostali dovnútra sedačky a poškodili výplň. Tiež je najlepšie dať prípravky najskôr na handričku, s ktorou potom zašpinené miesto vyčistíte. Tiež netreba používať tvrdé kefky s ktorými by ste mohli kožu poškriabať, najlepšie je použitie handričky.

postup ako vyčistiť autosedačkuČo sa týka výberu handričky, najlepšie je použiť handričku s mikro-vláknami, tie sú totiž veľmi jemné a tým pádom sedačku nepoškriabu. Tiež nie je vhodné používať na čistenie zmesi ktoré obsahujú veľa vody.

Ak si nie ste istý prostriedkom, ktorý chcete použiť, naneste ho na miesto na sedačke, ktoré nie je vidno a je ťažšie dostupné.

V prípade vzniknutia poškodenia bude toto miesto len ťažko viditeľné. Tiež je najlepšie čistiť len malú plochu, nechoďte s čistením moc ďaleko od škvrny.

Aby ste predošlí prípadným poškodeniam, je treba sa o koženú autosedačku dôkladne starať podľa toho ako uviedol výrobca. Ak bude koža zdravá, bude omnoho ťažšie ju pri čistení poškodiť.

Čistenie autosedačky octom a olivovým olejom

Zmiešajte dokopy štvrť pohára olivového oleja a pol pohára bieleho octu. Do tejto zmesi dokonca netreba pridávať vodu, len stačí zmes naniesť na handričku a škvrnu na sedačke ňou poumývať.

Ocot vám zašpinené miesto vyčistí od mastnoty, dezinfikuje a odstráni zápach.

Samotný zápach octu by mal byť zmiernený použitím olivového oleja, a tiež nebude dlho trvať kým ho z auta vyvetráte.

návod na čistenie autosedačiek

Čo sa týka kožených sedačiek, najlepšie a najbezpečnejšie je použitie originálnych čističov na kožu, presne podľa návodu uvedenom na obale.

Koža je omnoho drahšia a náchylnejšia na nesprávne zachádzanie ako látka, preto ak si chcete byť úplne istý, siahnite po originálnom čističi.

V prípade že je škvrna moc veľká alebo ťažká na vyčistenie, vždy je tu možnosť obrátiť sa na profesionálnu pomoc. Určite vo vašom okolí nájdete firmu, ktorá vie vyčistiť autosedačku bezpečne a dôkladne za vás.

Chcete mať čistú a zdravú domácnosť? A ušetriť za čistiace prostriedky? Kúpte si čistiace pomôcky a prostriedky vo výpredaji – zľavy až – 74%:

Domáce spotrebiče

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button