Ako vyčistiť

Ako vyčistiť odtok?

Odtok bez zápachu a bez problémov - prečítajte si náš článok a zistite, ako na to!

V tomto článku sa dozviete, ako správne vyčistiť odtok. Pokúsime sa vám ponúknuť viacero spôsobov riešenia na tento problém, ktorý sa v domácnostiach občas vyskytne. Či už je odtok iba zapáchajúci alebo úplne zapchatý, tieto možnosti vám určite pomôžu. Dozviete sa tie najjednoduchšie riešenia pomocou vecí ktoré máte doma, ale aj profesionálne riešenia pre náročnejšie situácie.

Ako vyčistiť odtok

Prevencia proti zapchatému odtoku

Najlepším spôsobom ako udržať čistý odtok je prevencia proti znečisteniu. To môžete úplne jednoducho dosiahnuť naliatím celého hrnca vriacej vody do odtoku približne raz za týždeň. Kúpeľňové odtoky treba tiež pravidelne čistiť od vlasov.

Ak chcete mať úplnú istotu, nalejte pohár octu raz mesačne do odtoku a nechajte ho pôsobiť pol hodinu. Týmto spôsobom sa vám odtok nikdy nezapchá.

Ako vyčistiť odtok v sprchovom kúte alebo vo vani?

Odtoky v sprchovom kúte a vo vani sa väčšinou líšia od ostatných, ako napríklad v umývadle alebo kuchynskom drese. Tieto odtoky sa tiež líšia podľa typu, ale väčšinou sa skladajú z poklopu a sieťky na zachytávanie odpadu. Niekedy je najlepšie nájsť presný návod na typ sprchového kútu ktorý máte doma.

Pred použitím nasledujúcich krokov najskôr musíte sieťku vybrať a ručne vyčistiť. Pri iných typoch odtokov niekedy budete musieť odskrutkovať najvrchnejšiu časť, a vlasy zvnútra vybrať tenkým, dlhým predmetom.

Pri tomto kroku sa uistite, aby vám tento predmet nespadol dovnútra potrubia. Potom sa môžete pustiť do samotného hĺbkového čistenia odtoku nižšie popísanými krokmi.

Ako vyčistiť odtok pomocou octu a sódy bikarbóny?

Najlepšie riešenia na problémy v dome sú také, pri ktorých môžete použiť bežné veci, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou máte doma.

Použitie octu a sódy bikarbóny je nielen jednoduché, ale aj veľmi efektívne.

vyčistenie odtoku

Najskôr uvarte čistú vodu v hrnci a vylejte ju do odtoku. Potom do odtoku nasypte približne pol pohára sódy bikarbóny a nechajte pár minút pôsobiť.

Potom tam nalejte jeden pohár octu a jeden pohár vriacej vody. Ak máte zátku, zatvorte odtok a nechajte zmes pôsobiť. Medzitým dajte znova variť hrniec vriacej vody.

Po približne 10 minútach môžete do odtoku vriacu vodu naliať.

V prípade že to nepomohlo skúste tento postup zopakovať, ale z vlastných skúseností vieme, že to funguje takmer vždy. Chemická reakcia octu a sódy bikarbóny pomôže uvoľniť všetko čo je v odtoku zaseknuté. Posledné zaliatie odtoku hrncom vriacej vody potom všetko dokonale odnesie preč.

Profesionálne čističe odpadov

Na čistenie odtokov profesionálnym spôsobom odporúčame BIO čističe. Nie je dobré do odtoku liať rôzne kyseliny na iné použitie.

BIO alebo enzýmové čističe sú omnoho bezpečnejšie, a tiež šetrnejšie k životnému prostrediu ako agresívne prípravky.

Pri použití profesionálnych prípravkov sa uistite, že postupujete presne podľa návodu na obale.

Použitie plastového náradia na čistenie odtokov

V prípade že vám predošlé rady nepomohli, môžete v domácich potrebách kúpiť plastovú pomôcku na čistenie. Tieto pomôcky majú na sebe malé výčnelky, ktoré vám nečistoty pomôžu vybrať z odtoku. Stačí iba náradie pomaly zatlačiť čo najhlbšie do odtoku a následne ho vybrať.

Skúste tak urobiť viac krát za sebou, prípadne tento postup skombinovať s niektorým z predošlých krokov.

vyčistiť kuchynský odtok

Zavolajte odborníkov na čistenie

V prípade, ak vám žiadny postup z tohto článku nepomohol a odtok je stále zapchatý, mali by ste sa obrátiť na odbornú pomoc. Určite vo vašom okolí nájdete firmu, ktorá sa v týchto činnostiach špecializuje. Je to najistejšie, ale na druhej strane najdrahšie riešenie.

Máte nejaké osvedčené tipy, babské rady a návody ako vhodne vyčistiť odtok? Podeľte sa s nimi aj s ďalšími čitateľmi tohto článku, v komentároch pod článkom.

Chcete mať čistú a zdravú domácnosť? A ušetriť za čistiace prostriedky? Kúpte si čistiace pomôcky a prostriedky vo výpredaji – zľavy až – 74%:

Domáce spotrebiče

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button