Ako vyčistiť

Ako vyčistiť nerez?

Vyčistite nerez rýchlo a efektívne s týmito jednoduchými tipmi!

V tomto článku si vysvetlíme, ako vyčistiť nerez. Nerez je dnes považovaný za neoddeliteľnú súčasť každodenného života v mnohých domácnostiach. Nerezové predmety môžeme nájsť najmä v kuchyni a kúpeľni. Je síce odolný proti hrdzi pri častom kontakte s vodou, ale je ľahké na ňom zanechať stopy od vody alebo odtlačky prstov. Aby nerezové veci vyzerali dobre, väčšina ľudí ich zvykne čistiť veľmi často. Mnoho ľudí ale nevie, že pri čistení môžeme tento materiál poškodiť, najmä pri použití agresívnych čistidiel alebo kovových predmetov. V tomto článku si ukážeme pár spôsobov ako vyčistiť nerez bez poškodenia, aby vyzeral ako nový.

Ako vyčistiť nerez

Predtým ako začnete s čistením nerezu

Ak máte manuál, prečítajte si ho. Niekedy sa vodovodné kohútiky, držiaky, alebo iné nerezové predmety predávajú spolu s manuálom na čistenie. V tom prípade sa odporúča postupovať presne podľa popísaných krokov v manuáli, najmä ak je čistený produkt ešte v záručnej dobe.

Vždy je jednoduchšie a efektívnejšie čistiť nerez pozdĺžne smeru jeho „kresby“. Smer zistíte tak, že sa pri dobrom svetle bližšie pozriete na materiál.

Nič nepokazíte ak budete materiál čistiť proti kresbe, ale týmto spôsobom strávite čistením viac času.

Rýchle vyčistenie škvŕn na nereze

Vo väčšine prípadov vám postačí namáčať utierku v teplej vode, prípadne pridajte trochu čistiaceho prípravku na riad.

Ak sa po intenzívnom čistení týmto spôsobom škvrny nezbavíte, použite jeden z nasledujúcich, zložitejších trikov.

nerez čistenie

Ako vyčistiť nerez s pomocou bieleho octu a olivového oleja?

návod na čistenie nerezuNaneste ocot priamo na nerezový predmet, alebo na mikrovláknovú utierku. Nechajte ocot chvíľku pôsobiť a potom ho utrite.

Použite ocot toľko krát koľko potrebujete, kým na nereze nezostanú žiadne nečistoty.

Biely ocot by mal vyčistiť všetky typy škvŕn na nereze.

Potom namočte suchú utierku do olivového oleja, a vyleštite nerezový predmet tak, aby tam žiadny olej nezostal. Olivový olej vám zaručí skvelý lesk, a nerez bude vyzerať ako nový.

Vyčistite nerez s použitím WD-40

WD-40 by ste nemali používať na čistenie kuchyne.

Pred použitím WD-40 Vás chceme upozorniť, že nespôsobí žiadne škody nerezu, avšak môže poškodiť okolité materiály. Preto by ste mali s týmto prípravkom pracovať opatrne a naniesť ho iba na predmety, ktoré potrebujete vyčistiť.

V prípade že doma nemáte biely ocot, možno sa vo vašej dielni nájde WD-40. Pre istotu naneste tento prípravok na utierku, s ktorou potom jednoducho vyčistíte aj ťažko zvládnuteľné škvrny na nereze.

Týmto spôsobom by mala väčšina nečistôt zmiznúť jednoducho a rýchlo.

Profesionálna možnosť čistenia nerezu 

V prípade že neveríte „babským trikom“ a chcete si byť sto percentne istý dokonalým výsledkom, existujú originálne čističe na predmety z nerezového materiálu. Stačí tieto produkty vyhľadať na internete, prípadne v obchode s domácimi potrebami.

Tieto produkty vám zaručia úplnú spoľahlivosť, skvelý výsledok a tiež jasný manuál ako ich správne použiť.

Čo sa týka originálnych čističov na nerez, majú tiež jednu nevýhodu. Sú totižto omnoho drahšie ako obyčajné použitie vecí, ktoré bežne nájdete doma, a majú široké použitie.

Prečítajte si aj články ako rýchlo a účinne vyčistiť:

Ako vyčistiť nerezový sporák?

Prvým krokom pri čistení sporáku je zloženie kovovej konštrukcie, aby nám pri čistení nezavadzala. Tak isto zložte aj hlavičky plynových vývodov, ktoré počas čistenia môžte nechať namočené v mydlovej vode. V prípade že sa na sporáku nachádzajú väčšie nečistoty ktoré môžete odstrániť jednoducho, urobte tak.

Na umývanie nerezového povrchu vám väčšinou postačí voda s prípravkom na riad. Ak tento jednoduchý spôsob nepomôže, použite jeden z vyššie popísaných spôsobov okrem WD-40.

Na nečistoty v ťažko prístupných oblastiach použite napríklad starú zubnú kefku.

Po dôkladnom vyčistení nerezovej plochy ju vysušte a vyleštite suchou handričkou. Potom dôkladne vyčistite kovovú konštrukciu s kovovými hlavičkami a dajte všetko späť na svoje miesto.

Ako vyčistiť nerezový digestor?

Tak isto ako pri sporáku, skúste pred inými spôsobmi najskôr použiť vodu s prípravkom na riad. Začnite vyčistením vonkajšku digestora, na ktorom by malo byť málo škvŕn, prípadne iba prach.

Pokračujte vnútrom, ktoré sa už bude čistiť omnoho ťažšie. Tiež si môžete trúfnuť na vybratie a vyčistenie filtra digestora.

Chcete mať čistú a zdravú domácnosť? A ušetriť za čistiace prostriedky? Kúpte si čistiace pomôcky a prostriedky vo výpredaji – zľavy až – 74%:

Domáce spotrebiče

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button