Ako vyčistiť

Ako vyčistiť mosadz?

Jednoduché spôsoby ako vyčistiť mosadz a udržať ju v perfektnom stave!

V tomto článku si popíšeme ako vyčistiť mosadz. Vyčistenie mosadze premení starý zájdený predmet na nový, ligotavý výstavný kus ktorý vám určite urobí radosť. V nasledujúcich riadkoch si popíšeme pár najjednoduchších a najviac efektívnych spôsobov na vyčistenie mosadze. Niektoré vás možno prekvapia, ale nebojte sa, všetko sú to zaužívané a otestované spôsoby, ktoré vám prinesú skvelý výsledok. Tieto spôsoby môžete použiť na bežné mosadzné predmety, ako napríklad svietniky, dekorácie alebo mosadzné vodovodné kohútiky. Skúsime vám popísať jednoduché spôsoby čistenia mosadze pomocou vecí ktoré sa bežne nachádzajú v každej domácnosti, ale skúsime vám ukázať aj prípady kedy by ste mali zvážiť profesionálne čistenie mosadze.

Ako vyčistiť mosadz

Citrón a sóda bikarbóna na čistenie mosadze

Vyšťavte polku citróna do pohára, a pridajte čajovú lyžičku sódy bikarbóny. Túto zmes naneste jemnou handričkou na predmet, ktorý chcete vyčistiť a zľahka po predmete handričkou prechádzajte.

V prípade, že je mosadz veľmi zájdená, môžete nechať túto zmes natretú na predmete približne tridsať minút. Potom zmes utrite a predmet vyleštite suchou handričkou.

Vyčistenie mosadze pomocou octu

Asi najjednoduchším spôsobom na čistenie mosadze je použitie octu. Pridajte lyžičku soli do polky pohára octu.

Potom zmes naneste na mosadzný predmet a nechajte to celé desať minút odstáť. Potom vlhkou handričkou jemne zotrite zmes z predmetu a vysušte ho.

cistenie mosadznych predmetov

Ako vyčistiť mosadz pomocou profesionálnych prípravkov

Ak si chcete byť úplne istý najlepším výsledkom a jednoduchosťou čistenia, v obchodoch sa dajú kúpiť špeciálne prípravky na čistenie mosadze. Tie určite obsahujú aj manuál, ktorého by ste sa mali držať.

Čistenie zložitých mosadzných predmetov

Ak chcete vyčistiť mosadzný zámok, pánty na dverách alebo iné predmety, ktoré sa hýbu, nechajte to radšej na profesionálov, pretože mosadz vyžaduje následné špeciálne namastenie.

To isté určite odporúčame ak chcete vyčistiť napríklad mosadzné hudobné nástroje, alebo iné veľmi komplexné veci.

Vyčistenie mosadze pomocou kečupu

Áno, znie to smiešne, ale verte nám. Naneste kečup na handričku a začnite leštiť mosadzný predmet. Ak uvidíte viditeľnú zmenu, utrite zostatkový kečup vlhkou handričkou a predmet vysušte.

Zvážte, či naozaj chcete mosadz vyčistiť

Niektoré predmety sú najkrajšie, keď na nich vidno zub času. Je ľahké predstaviť si ako by predmet vyzeral po vyčistení, a tak môžete ľahko zvážiť či bude vyzerať lepšie.

Pamätajte ale, že niektoré predmety môžu stratiť svoj originálny vzhľad a atmosféru.

postup čistenia starej mosadze

Ako zostarnúť mosadz

Ako sme si už popísali skôr v tomto článku, niektoré mosadzné veci vyzerajú lepšie keď sú staré.

Existujú špeciálne prípravky, ktoré vám pomôžu dosiahnuť efekt starej mosadze aj na úplne nových predmetoch. Týmto spôsobom dosiahnete zostarnutie mosadze iba behom pár minút.

Chcete mať čistú a zdravú domácnosť? A ušetriť za čistiace prostriedky? Kúpte si čistiace pomôcky a prostriedky vo výpredaji – zľavy až – 74%:

Domáce spotrebiče

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button