Ako vyčistiť

Ako vyčistiť demižón?

Zbavte sa nečistôt z demižónu s našimi radami na čistenie!

Usadila sa vám v demižóne špina a neviete ako sa jej zbaviť? Čistenie demižóna je v porovnaní s fľašami či s inými sklenenými nádobami o niečo zložitejšie vďaka jeho veľkosti a tvaru. Vyčistiť demižón môžete viacerými spôsobmi, ktoré nezaberajú veľa času a sú pomerne jednoduché. Ako a čím teda môžete vyčistiť demižón?

Ako vyčistiť demižón

Čistenie demižóna

Jedným z najbežnejších a najjednoduchších postupov na čistenie demižóna je samozrejme kombinácia jari, teplej vody a štetky s dlhou rukoväťou.

Pri výbere kefy je dôležité, aby mala veľmi dlhú rukovať, ktorá je flexibilná, prípadne zahnutá (malý tip: ak nemáte v poruke dlhú kefu, môžete použiť hubku okolo ktorej obtočíte dlhý zahnutý drôt).

Do demižóna nalejte z ¾ jarovú vodu a začnite s drhnutím vnútra demižóna. Dajte si záležať na tom, aby ste s kefou prešli celkovú plochu v demižóne a odstránili všetky nečistoty.

Po vyčistení vodu vylejte a niekoľko krát demižón prepláchnite (pred čistením je vhodné, aby ste vonkajší povrch demižóna aspoň opláchli, budete lepšie vidieť všetky usadeniny vo vnútri demižóna).

Ako vyčistiť demižón pomocou ryže?

Ryža (prípadne aj jačmeň či dokonca brizolit) môže byť veľmi účinným čističom na demižón. Pred začatím najprv demižón prepláchnite, následne nasypte do neho trochu ryže a zalejte ho čistou vodou. S demižónom jemne krúťte tak, aby sa ryža obtierala o steny a vďaka tomu postupne odstraňovala všetky nečistoty.

V prípade potreby môžete do demižóna pridať trochu viac ryže, prípadne pridať aj jar. Po vyčistení nezabudnite demižón veľmi dôkladne prepláchnuť.

čistenie demižóna

Čistenie demižóna kyselinou chlorovodíkovou

Kyselina chlorovodíková je vhodná ako čistič proti vodnému kameňu, ktorý sa môže v demižóne usadiť. Nalejte kyselinu do demižóna a nechajte ju chvíľu pôsobiť. Kyselina chlorovodíková dokáže dokonale odstrániť akúkoľvek špinu v demižóne.

Nezabudnite však na dôkladne opláchnutie, prípadne sa radšej kyseline vyhnite úplne (obzvlášť ak plánujete do demižóna nalievať víno a pod.).

Vyčistenie demižónu pomocou citróna a sódy

Citrón v kombinácií so sódou bikarbónou môže byť účinný a prírodný čistiaci prostriedok na čistenie demižóna. Vytvorte si jednoducho v miske roztok, do ktorého odšťavíte citrón a pridáte pár lyžičiek sódy bikarbóny.

Následne do demižóna zaliateho teplou vodou tento roztok nalejte, dobre demižón premiešajte a nechajte roztok pôsobiť. Citrón so sódou dokáže pomerne efektívne odstrániť usadeniny na dne demižóna.

Chcete mať čistú a zdravú domácnosť? A ušetriť za čistiace prostriedky? Kúpte si čistiace pomôcky a prostriedky vo výpredaji – zľavy až – 74%:

Domáce spotrebiče

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button